179341084_1682942451893212_3918058129133475918_n
Մարդու իրավունքների պաշտպանն իր իրավասության շրջանակում շարունակում է նպաստել Հայաստանում օրենսդրական դաշտի կատարելագործմանը ինչպես մշակելով օրենսդրական նախագծեր, այնպես էլ տրամադրելով մասնագիտական կարծիք:
Վիճակագրական տվյալները վկայում են նաև Պաշտպանին կարծիքի ներկայացված իրավական ակտերի նախագծերի թվի էական աճի մասին:
Այսպես, 2016 թվականին 76 Պաշտպանին կարծիքի են ներկայացվել մոտ 90 իրավական ակտերի նախագծեր, 2017 թվականին՝ 144, 2018 թվականին՝ 185, 2019 թվականին՝ 241, իսկ 2020 թվականին այն կազմել է 192:

179341084_1682942451893212_3918058129133475918_n
Защитник прав человека в рамках своих полномочий продолжает содействовать совершенствованию законодательного поля в Армении, как разрабатывая законодательные проекты, так и предоставляя профессиональное мнение.
«Статистические данные свидетельствуют о существенном росте числа мнений, представленных Защитником по проектам правовых актов. Так, в 2016 году Защитником было представлено  76 мнений по около 90 правовым актам, в 2017 году - 144, в 2018 году - 185, в 2019 году - 241, а в 2020 году – 192», -  сообщили в офисе ЗПЧ.