Սյունիքում նման ընդունելությունից հետո,կարծում եմ, Փաշինյանը ճիշտ հետևություններ կանի․Աննա Գրիգորյան (տեսանյութ)
Բնական է, որ պատերազմից հետ սյունեցիները նման վերաբերմունք պիտի ունենային մի ղեկավարի նկատմամբ, ում գործողությունների արդյունքում զիջվել է Սյունիքի անվտանգության գոտին, ում՝ դեռևս կառավարման օրոք հստակ պատասխան չկա՝ արդյո՞ք լինելու է Մեղրիի միջանցք, թե ոչ։ Այս կարծիքին է ՀՀ ԱԺ՝ Սյունիքից ընտրված անկախ պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը․
«Ալիևը երեկ ասել է՝ 101 տարի հետո մենք վերադառնում ենք մեր պատմական հողերը, այս ամենը խիստ մտահոգիչ է, առավել մտահոգիչ է, որ երկրի ղեկավարը ծածուկ, գաղտագողի, առանց որևէ մեկին զգուշացնելու հայտնվում է Սյունիքում, Մեղրիում, Կապանում։ Այս ամենը համադրելով՝ արժանապատիվ սյունեցին իր հստակ բողոքի ձայնն է բարձրացնում, ունի դրա իրավունքը և պետք է աներ»։
«Ա1+»-ի  դիատրկմանը, թե լուրեր են տարածվում, որ Սյունիքում Նիկոլ Փաշինյանի՝ նման ընդունելությունը կազմակերպել են ընդդիմադիր համայնքապետերն ու քաղաքապետերը, Գրիգորյանն արձագանքեց՝ շատ հեշտ է մեղավոր նշանակել, ասել՝ ամեն ինչ հրաշալի է, բայց իրականությունն այդպես չէ․ նման պնդումներ անելու համար, Գրիգորյանի խոսքով, պետք են հստակ ապացույցներ․
«Իրականությունն այն է, որ Սյունիքում կան դժգոհ մարդիկ, այո՛, սյունեցին անհանգստացած է իր ճակատագրով»։
Ինչ վերաբերում է սպասվող քարոզարշավին և հարցին , թե իշխող ուժը ինչպե՞ս է քարոզարշավ անցկացնելու Սյունիքում, Գրիգորյանն ասում է․
«Ես առհասարակ կարծում եմ, որ նման ընդունելությունից հետո Նիկոլ Փաշինյանը ճիշտ հետևություններ կանի, կհասկանա, որ, այո՛, ընտրություններում կարող են այլ խնդրներ էլ առաջանալ, ես կարծում եմ, որ վարչապետի համար Սյունիքը այն հիմնական կետն էր, որը չէր հասցրել հաղթահարել, փորձեց դա անել գաղտագողի։ Նիկոլ Փաշինյանը գնացել է Սյունիք, որ ի՞նչ ասի, Մեղրիի բնակչին գնացել է՝ ի՞նչ ասի, եթե մինչև այսօր Ալիևին հստակ արձագանք չի տվել, թե միջանցք ասելով՝ նա ի՞նչ նկատի ունի»,-նշեց Գրիգորյանը։

После подобного приёма в Сюнике, думаю, Пашинян сделает правильные выводы: Анна Григорян (видео)
Естественно, что после войны сюникцы должны были иметь подобное отношение к руководителю, в результате действия которого был уступлен пояс безопасности Сюника, при правлении которого нет чёткого ответа, будет ли Мегринский коридор или нет. Так считает независимый депутат НС РА, избранный от Сюника Анна Григорян:
«Алиев вчера сказал: спустя 101 год мы возвращаемся на наши исторические земли, всё это вызывает крайнее беспокойство, больше всего беспокоит то, что глава государства втихаря, украдкой, не предупредив никого, появляется в Сюнике, в Мегри, в Капане. Сопоставляя всё это, гордые сюникцы поднимают свой твёрдый голос  протеста, они имеют на это право и должны были это сделать».
На наблюдение «А1+» о том, что ходят слухи, что подобный приём Никола Пашиняна в Сюнике организовали оппозиционные главы общин и мэры, Григорян ответила: очень легко назначить виновных, сказать: всё чудесно, но действительность не такова, для того, чтобы делать подобные утверждения, по словам Григорян, нужны конкретные доказательства:
«Действительность такова, что в Сюнике есть недовольные люди, да, сюникцы обеспокоены своей судьбой».
Касательно ожидаемой агитационной кампании и вопроса, как будет правящая сила проводить агитационную кампанию в Сюнике, Григорян говорит:
«Я в целом считаю, что после подобного приёма Никол Пашинян сделает выводы, поймёт, что да, на выборах могут возникнуть и другие проблемы, думаю, что для премьер-министра Сюник был тем основным пунктом, который он не успел преодолеть, попытался сделать это украдкой.  Никол Пашинян поехал в Сюник, чтобы сказать что? Что он скажет жителю Мегри, если до сих пор не ответил конкретно Алиеву, что он имеет в виду под коридором?» - отметила Григорян.