Ոստիկանապետը Շիրակի մարզից կանչել է քաղաքացուն ու երկու օր է՝ չի ընդունում (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀամաձայն պայմանավորվածության՝ նախկին զինվորական, ավագ ենթասպա Մելիքսեթ Գաբոյանը մարտի 31-ի առավոտյան Շիրակի մարզից գնացքով Երևան էր եկել՝ ՀՀ Ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանի հետ հանդիպելու, սակայն ոստիկանապետն այդպես էլ արդեն երկու օր է նրան չի ընդունում։
Ինչպես «Ա1+»-ին հայտնեց Մելիքսեթ Գաբոյանը՝ իրեն ոստիկանապետի հետ հանդիպման համար հերթագրել էին, սակայն երբ արդեն ճանապարհին է եղել, զանգահարել ու ասել են՝ հնարավոր է՝ չընդունի ոստիկանապետը․
«Բայց ես եկա ու բողոքի ակցիա արեցի ոստիկանության շենքի դիմաց, ոստիկանների խնդրանքով դադարեցրի ակցիան, խոստացան՝ 16։00-ին Վահե Ղազարյանը կընդունի։ Մինչև գիշերվա 19։30-20։00 բաժնում եմ եղել և Վահե Ղազարյանն ինձ չընդունեց։ Կենտրոնի բաժնից փոխգնդապետ Գրիգորյանն ինձ ասաց, որ վաղը՝ ապրիլի 1-ին, մինչև 10։00-10։30 ձեզ կզանգեն, ոստիկանապետը կընդունի», - ասաց Գաբոյանը։
Մինչև հիմա էլ, նրա խոսքով, չեն զանգահարել և ոչ ոք չի ընդունել։ Առավոտյան կրկին ՀՀ Ոստիկանության շենքի դիմաց է եղել գրեթե 50 րոպե և եկել է Կառավարության շենքի մոտ։ Երկու տեղում էլ միայն ոստիկանության մի քանի աշխատակից է մոտեցել, ընդամենը հարցրել՝ ինչ խնդիր կա և ուրիշ ոչինչ․
«Նորից ես կսկսեմ իմ բողոքի ակցիաները՝ նստացույց, հացադուլ, վերջինն արդեն ինքնահրկիզման կգնամ, իրոք այլևս ի վիճակի չեմ», - ասաց Մելիքսեթ Գաբոյանը։
Հիշեցնենք, որ Մելիքսեթ Գաբոյանն արդեն 17 տարի պայքարում է իր իրավունքների համար և պնդում՝ Սահմանապահ զորքերի հրամանատարությունն իրեն ապօրինի կերպով ճանաչել է ՀՀ քաղաքացի և աշխատավարձը քիչ է վճարել։ ԽՍՀՄ անձնագրով 1994-2004 թվականներին ծառայել է Սահմանապահ զորքերում։ ԽՍՀՄ անձնագրի հիման վրա 5 անգամ պայմանագիր է կնքվել Ռուսաստանի Դաշնության սահմանապահ զորքերի հետ և այդ տարիներին իր աշխատավարձը քիչ են վճարել։
Ինչպես նա է նշում, հենց ծառայության ընթացքում բազմիցս դիմել է այդ հարցը կարգավորելու համար, սակայն նրան զորացրել են։

Начальник полиции позвал гражданина из Ширакской области и уже два дня как не принимает (видео)
Согласно договорённости, бывший военный, старший прапорщик Мелкисет Габоян утром 31-го марта приехал на поезде из Ширакской области в Ереван, чтобы встретиться с Начальником полиции РА Вагэ Казаряном, однако начальник полиции уже два дня как не принимает его.
Как сообщил Меликсет Габоян «А1+», его записали в очередь для встречи с начальником полиции, однако когда он был уже в дороге, позвонили и сказали, что возможно начальник полиции не примет.
«Но я приехал и провёл акцию протеста напротив здания полиции, по просьбе полицейских прекратил акцию, пообещали: в 16:00 Вагэ Казарян примет. До 19։30-20։00 вечера я был в отделе и Вагэ Казарян меня не принял. Из отдела Кентрона подполковник Григорян мне сказал, что завтра, 1-го апреля, до 10։00-10։30 вам позвонят, начальник полиции примет», - сказал Габоян.
До сих пор, по его словам, не позвонили и никто не принял. Утром он вновь 50 минут находился напротив здания Полиции РА и пришёл к зданию Правительства. В обоих местах подходили только несколько сотрудников полиции, только спросили, в чём проблема, и больше ничего:
«Я снова начну мои акции протеста: забастовку, голодовку, последнее уже пойду на самосожжение, действительно, я больше не в состоянии», - сказал Меликсет Габоян.
Напомним, что Меликсет Габоян уже 17 лет борется за свои права и утверждает: командование Пограничными войсками его незаконно признало гражданином РА и платило низкую зарплату. С паспортом СССР он в 1994-2004 годах служил в Пограничных войсках. На основании паспорта СССР 5 раз заключался договор с пограничными войсками Российской Федерации, и в эти годы ему платили низкую зарплату.
Как он отмечает, ещё во время службы он неоднократно обращался для урегулирования этого вопроса, однако его демобилизовали.