Լեւոն Տեր-Պետրոսյան2
«Փետրվարի 5-ին ՀՀ Առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի հետ:
Ավելի քան մեկ ժամ տեւած զրույցի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում եւ Արցախում ստեղծված իրավիճակին վերաբերող մի շարք հարցեր: Երկուստեք ընդգծվել է միջազգային հանրության, մասնավորապես ԱՄՆ կողմից իրականացվող եւ ակնկալվող հումանիտար օգնության կարեւորությունը: Հրատապ խնդիր է դիտվել մանավանդ ռազմագերիների անհապաղ վերադարձը եւ Արցախի ու Հայաստանի բնակչության, պատերազմում զոհվածների ընտանիքների, վիրավորների եւ հաշմանդամների սոցիալական կարիքների ապահովումը:
Հանդիպմանը մասնակցել են դեսպանատան քաղաքական եւ տնտեսական բաժնի ղեկավարի տեղակալ Քիմբերլի Զափֆելը եւ ՀԱԿ փոխնախագահ Լեւոն Զուրաբյանը»:

Լեւոն Տեր-Պետրոսյան2
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян 5 февраля в своем частном доме встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Линн Трейси. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь первого президента Армении Арман Мусинян.
«В ходе беседы, которая длилась более часа, был обсужден ряд вопросов, касающихся сложившейся в Армении и Арцахе ситуации. Двусторонне была подчеркнута важность гуманитарной помощи, оказываемой и ожидаемой от международного сообщества и, в частности, Соединенных Штатов. В качестве неотложной задачи было констатировано немедленное возвращение военнопленных и обеспечение социальных нужд населения Арцаха и Армении, семей жертв войны, раненых и инвалидов», - написал Мусинян.
Во встрече приняли участие заместитель начальника политико-экономического отдела посольства Кимберли Запфель и заместитель председателя АНК Левон Зурабян.