Երեկ ուշ ժամի հակառակորդին հաջողվել է գրավել Կուբաթլուն եւ որոշ ուղղություններով առաջանալ. ՊՆ (տեսանյութ)
Երեկ մարտերի ընթացքում հակառակորդին հաջողվել է գրավել Կուբաթլուն և առաջանալ որոշ ուղղություններով: Մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Այսօր վաղ առավոտյան ադրբեջանական զինված ուժերը, որոնց հետ միացած են ահաբեկչական տարբեր կազմակերպություններ, ինչպես նաև այլ պետությունների զինված ուժերի ստորաբաժանումներ, հարավարևելյան ուղղությամբ լայնամասշտաբ հարձակում են ձեռնարկեել մի քանի ուղղություններով միաժամանակ հրետակոծելով և ռմբակոծելով Արցախի քաղաքները: Կա պաշտոնական հաղորդագրություն քաղաքացիական անձանց մասին։
Ողջ օրվա ընթացքում այդ հրոսակախմբերին չի հաջողվել ճեղքել ռազմաճակատը։ Հակարակորդը որոշ տեղերում թվացյալ հաջողություն է ունեցել, սակայն մեր ստորաբաժանումներին հաջողվել է հակագրոհով հետ վերցնել և վերականգնել առաջնագիծը:
Հադրութից հյուսիս գտնվող գյուղերի անտառների հատվածում շարունակվել են դիվերսիոն խմբերի փնտրման և ջախջախման գործողությունները: Որոշ դիվերսիոն խմբեր, թողնելով մեքենաներ, փախել են, բայց մի քանի գյուղերում մարտերը շարունակվում են։ Որոնողական և ջախջախման գործընթացները այս ուղղությամբ շարունակվում են։

Азербайджанской армии вчера вечером удалось захватить Кубатлу и продвинуться на некоторых направлениях: МО (видео)
Поддержи А1+!В ходе развязанной Азербайджаном против Арцаха войны 26 октября азербайджанской армии не удалось прорвать фронт. Об этом на пресс-конференции 26 октября заявил представитель Минобороны Арцрун Ованнисян.
«Сегодня рано утром азербайджанские вооруженные силы, к которым присоединились различные террористические организации, а также подразделения вооруженных сил других стран, начали широкомасштабное наступление на нескольких направлениях на юго-востоке, одновременно обстреливая и бомбя города Арцаха.
В течение дня этим бандформированиям не удалось прорвать поле боя, конкретный рубеж, хотя кое-где они достигли кажущихся удач, но нашим подразделениям удалось организовать контратаку и восстановить линию фронта.
В то же время в ранее упомянутой части лесов деревень севернее Гадрута продолжались поиски и нейтрализация диверсионных групп. Некоторые диверсионные группы оставили свои машины и скрылись, но в нескольких селах боевые действия продолжаются. В Шехере, Дживанике и других близлежащих селах продолжаются поиски и нейтрализация диверсионных групп», - сказал Оганесян.
Арцрун Ованнисян добавил, что азербайджанской армии вчера вечером удалось захватить Кубатлу и приблизиться к воротам Сюника, но ситуация не критическая.