Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակը հաստատվել է ևս 7 քաղաքացու մոտ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակը (COVID-19) հաստատվել է ևս 7 քաղաքացու մոտ: Վարակակիրներից 5-ը` Ստեփանակերտ քաղաքից են, նախորդ օրը հաստատված օջախի կոնտակտավորներ: 2 դեպք հայտնաբերվել է Մարտակերտ քաղաքի բնակիչների մոտ, միևնույն ընտանիքի անդամներ են, ովքեր վերադարձել են ՀՀ-ից:
Առայսօր նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 268 մարդու մոտ, որից 248-ը հաղթահարել է հիվանդությունը:
Փաստացի բուժում է ստանում 18, ընդհանուր մեկուսացված է 31 քաղաքացի: Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 2-ինը՝ միջին ծանրության:

В Арцахе новая коронавирусная инфекция подтвердилась еще у 7 граждан
Об этом сообщает информационный штаб Арцаха, представляя данные Министерства здравоохранения страны.
5 из зараженных лиц - из Степанакерта, это контакты очага, подтвержденного накануне. 2 случая выявлено в городе Мартакерт. Это члены семьи, вернувшейся из Армении.
По сей день, COVID-19 подтвержден у 268 человек, 248 из которых уже преодолели болезнь.
Фактическое лечение получают 18 пациентов, в изоляции находится 31 человек. Врачи состояние двух пациентов оценивают как тяжелое, двоих - как средней тяжести.
С целью тестирования проведено 149 заборов проб.
По сей день проведено 8 522 тестов.
В Арцахе не зафиксировано случаев смерти от COVID-19. Был один случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, но смерть наступила по другой причине.