Լևոն Արոնյանի կինն այսօր կվիրահատվի
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի առաջատար շախմատիստ Լևոն Արոնյանի կինը՝ Արիաննե Կաոլին, որը մեկ օր առաջ ծանր ավտովթարի էր ենթարկվել, այսօր կվիրահատվի: Այդ մասին «Ա1+»-ին հայտնեց «Աստղիկ» ԲԿ գլխավոր բժիշկ Ռոբերտ Կուրղինյանը:
«Այսօր պատրաստվում ենք վիրահատել Լևոն Արոնյանի կնոջը: Նա մի քանի կոտրվածքներ է ստացել, այդ իսկ պատճառով փուլային վիրահատություններ պետք է կատարենք», - պարզաբանեց Ռոբերտ Կուրղինյանը:
Հիշեցնենք, որ Արիաննե Կաոլին վթարի էր ենթարկվել մարտի 14-ի գիշերը: Նա անմիջապես տեղափոխվել էր «Աստղիկ» ԲԿ վերակենդանացման բաժին:
Լևոն Արոնյանը, որն ներկայում գտնվում է Իսպանիայում, չի կարողանում ժամանել Հայաստան, քանի որ իսպանական կառավարությունը կորոնավիրուսի պատճառով չեղարկել է միջազգային բոլոր չվերթները:

Супругу Левона Ароняна сегодня прооперируют
Поддержи А1+!Супруга лидирующего шахматиста Армении Левона Ароняна Арианне Каоли, которая день назад попала в тяжелую аварию, сегодня будет прооперирована. Об этом «А1+» сообщил главный врач МЦ «Астхик» Роберт Кургинян.
«Сегодня мы готовимся к тому, чтобы прооперировать супругу Левона Ароняна. Она получила несколько переломов, поэтому мы должны проводить поэтапные операции», - пояснил Роберт Кургинян.
Напомним, что Арианне Каоли попала в аварию ночью 14-го марта. Она была сразу же перевезена в реанимационное отделение МЦ «Астхик».
Левон Аронян, который в настоящее время находится в Испании, не может приехать в Армению, поскольку испанское правительство из-за коронавируса отменило все международные рейсы.