«Ալաշկերտը» պայմանագիր է կնքել Մոլդովայի հավաքականի ֆուտբոլիստի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՖուտբոլի Հայաստանի գավաթակիր «Ալաշկերտը» պայմանագիր է ստորագրել Մոլդովայի ազգային հավաքականի պաշտպան Վիկտոր Մուդրակի հետ: Այդ մասին հայտնում է ֆուտբոլի ակումբի մամուլի ծառայությունը:
25-ամյա ֆուտբոլիստը նախորդ երեք մրցաշրջաններում հանդես է եկել մոլդովական «Պետրոկուբ» թիմում: Մոլդովայի բարձրագույն խմբի առաջնությունում Վիկտոր Մուդրակն անցկացրել է 171 հանդիպում, խփել 19 գոլ:
2019-ին «Ալաշկերտի» նորեկը երեք խաղ է անցկացրել Մոլդովայի հավաքականի կազմում` մասնակցելով Իսլանդիայի, Թուրքիայի և Ալբանիայի թիմերի դեմ հանդիպումներին: Մինչ այդ նա 3 հանդիպման է մասնակցել Մոլսովայի Մ-19 հավաքականի կազմում:

«Алашкерт» заключил договор с футболистом из сборной Молдовы
Обладатель кубка Армении по футболу «Алашкерт» подписал договор  защитником национальной сборной Молдовы Виктором Мудраком. Об этом сообщает пресс-служба футбольного клуба.
25-летний футболист в предыдущих трех турнирах выступал в молдавской команде «Петрокуб». В высшей лиге чемпионата Молдовы Виктор Мудрак провел 171 матч, забил 19 голов.
В 2019 году новичок «Алашкерта» провел три матча в составе сборной Молдовы, участвуя в матчах с командами Исландии, Турции и Албании. До этого он участвовал в 3 матчах в составе сборной Молдовы М-19.