ՀՖՖ-ն 100 հազար դրամով տուգանել է «ՖԱ Երևան» ակումբին (տեսանյութ)
«Լոռի ՖԱ» - «ՖԱ Երևան» խաղի արձանագրության մեջ հյուրերի թիմում նշված է եղել ընդամենը 5 ՀՀ քաղաքացիություն ունեցող ֆուտբոլիստ, որի համար «ՖԱ Երևան» ակումբը տուգանվել է 100․000 դրամով (կանոնակարգով պետք է լինի նվազագույնը ՀՀ քաղաքացի 7 ֆուտբոլիստ): Ի դեպ, այդ հանդիպմանը Հայաստանի բարձրագույն խմբի հետնապահն ընդհանրապես պահեստային խաղացող չի հայտավորել։
ՀՖՖ-ն «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբին տուգանել է 20․000 դրամով, քանի որ առաջին խմբի  «Արագած» - «Արարատ-2» խաղին հյուր թիմի ֆուտբոլիստների մարզաշապիկների հետնամասում բացակայել են ազգանունների նշումները։

ФФА оштрафовала клуб «ФК Ереван» на 100 тысяч драмов (видео)
Сегодня состоялось очередное заседание Дисциплинарного и этического комитета Федерации футбола Армении.
В протоколе матча «ФК Лори» - «ФК Ереван» в команду гостей вошли всего 5 футболистов, имеющих гражданство РА, за что клуб «ФК Ереван» был оштрафован на 100.000 драм (по уставу должны быть минимум 7 футболистов с гражданством РА). Кстати, на эту встречу аутсайдер высшей лиги Армении вообще не заявил запасных игроков.
ФФА оштрафовала футбольный клуб «Арарат» на 20.000 драмов, поскольку в матче первой лиги «Арагац» - «Арарат-2» на спинах футболок футболистов гостевой команды отсутствовали фамилии футболистов.