ՀՖՖ-ի կարգապահական կոմիտեն «Լոկոմոտիվին» վերադարձրեց խլած 3 միավորը
Հայաստանի ֆուտբոլի 1-ին խմբի առաջնության «Արարատ-Արմենիա-2» - «Լոկոմոտիվ» հանդիպման հաշիվը վերականգնվել է և վաստակած 3 միավորը գրանցվել է «Լոկոմոտիվ» թիմի օգտին։
Ինչպես տեղեկացնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի Կարգապահական և Էթիկայի կոմիտեն, սույն թվականի օգոստոսի 13-ին կայացած ՀՀ ֆուտբոլի Առաջին խմբի 2019/20 մրցաշրջանի առաջնության «Վան» - «Լոկոմոտիվ» հանդիպմանը զգուշացվել է «Լոկոմոտիվի»
ֆուտբոլիստ Օլեգ Լուցենկոն, սակայն տվյալ հանդիպման մրցավար Արթուր Սաֆարյանը
հետխաղյա արձանագրությունը լրացնելիս սխալմամբ արձանագրության մեջ նշել է մեկ այլ
ֆուտբոլիստի՝ Եվգենի Գրիգորիուսի ՀՖՖ գրանցման համարը:
Արդյունքում տեղի է ունեցել զգուշացումների սխալ հաշվարկ, որի պատճառով էլ «Արարատ-Արմենիա-2» - «Լոկոմոտիվ» խաղում տեխնիկական պարտություն է գրանցվել հյուրերին՝ որակազրկված ֆուտբոլիստ (Օլեգ Լուցենկո) հայտավորելու համար: ՀՖՖ Կարգապահական և Էթիկայի կոմիտեն իր վերջին նիստի ժամանակ չեղյալ է համարել այդ որոշումը:
Այդպիով, «Լոկոմոտիվը» 13 տուրից հետո վաստակեց 34 միավոր և այժմ «Վեստ Արմենիայի» հետ բաժանում է 1-2-րդ տեղերը:

Дисциплинарный комитет ФФА вернул «Локомотиву» отобранные 3 очка
Поддержи А1+!Счет матча «Арарат-Армения-2» - «Локомотив» 1-й группы чемпионата Армении по футболу восстановлен и заработанные 3 очка зарегистрированы в пользу команды «Локомотив».
Как сообщает Дисциплинарный и этический комитет Футбольной федерации Армении, во время матча «Ван»- «Локомотив» первой лиги чемпионата РА по футболу 2019/20, который состоялся 13-го августа, футболист «Локомотива» Олег Луценко получил предупреждение, однако судья данного матча Артур Сафарян, заполняя послематчевый протокол, по ошибке указал в протоколе регистрационный номер другого футболиста – Евгения Григориуса.
В результате имел место неверный подсчет предупреждений, из-за чего в матче «Арарат-Армения-2» - «Локомотив» техническое поражение было зарегистрировано гостям – для заявки дисквалифицированного футболиста (Олега Луценко). Комитет дисциплины и этики ФФА во время своего последнего заседания счел это решение недействительным.
Таким образом, «Локомотив» после 13-го тура заработал 34 очка и сейчас делит 1-2-е места с «Вест Арменией».