Գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը բարելավում է արդյունքները
Հայաստանի առաջատար գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը 4-րդ տեղն է գրավել Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում կայացած Tallinn Trophy գեղասահքի միջազգային մրցաշարում: Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը։
Կարճ և ազատ ծրագրերի հաշվարկով մեր 23-ամյա մարզիկը հավաքել է 184.32 միավոր: Կարճ ծրագրից հետո նա 7-րդն էր, իսկ ազատ ծրագրում գրանցել է երրորդ արդյունքը: Տղամարդկանց մենասահքում հանդես են եկել 14 գեղասահորդ:
Հիշեցնենք, որ Սլավիկ Հայրապետյանն այս մրցաշարում նույն չորրորդ տեղն էր գրավել նաև 2018 թվականին: Սա նրա երկրորդ ելույթն էր ընթացիկ մրցաշրջանում: Այս ամիս նա Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում մասնակցել էր Volvo Open Cup 2019 միջազգային մրցաշարին, որտեղ գրավել էր 10-րդ տեղը:

Фигурист Славик Айрапетян улучшает результаты
Лидирующий фигурист Армении Славик Айрапетян занял 4-е место в международном турнире по фигурному катанию Tallinn Trophy, состоявшемуся в столице Эстонии Таллинне. Об этом сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
По расчету короткой и вольной программ наш 23-летний спортсмен набрал 184,32 очка. После короткой программы он был 7-м, а в вольной программе зафиксировал третий результат. В одиночном катании среди мужчин выступили 14 фигуристов.
Напомним, что Славик Айрапетян занял в этом турнире то же четвертое место  и в 2018 году. Это было его вторым выступлением в текущем сезоне. В этом месяце он участвовал в международном турнире Volvo Open Cup 2019 в столице Латвии Риге, где занял 10-е место.