Իշխանությունը մտահոգվելու առիթ չունի Սերժ Սարգսյանի հնարավոր ասելիքից․ Հայկ Կոնջորյան (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանը Սերժ Սարգսյանի հնարավոր խոսելու մեջ որևէ խնդիր չի տեսնում և միևնույն ժամանակ կարծում է, որ Սերժ Սարգսյանը ստեղծում է իրականության հետ կապ չունեցող պատկերացումներ։  «Ա1+»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով Սերժ Սարգսյանի հայտարարությանը, նման տեսակետ հայտնեց պատգամավորը։
«Կեղծ ակնկալիքներ է ձևավորում հանրության մոտ, այն մասին, որ ինքը շուտով կխոսի և թող հանրությունը պատրաստվի։ Եթե նրանք իրականությունից վերջնականապես կտրված չեն, ապա պետք է հասկանան, թե հանրությունից ինչ իմպուլսներ են գալիս և մարդիկ ինչպես կարձագանքեն իր խոսելուն։ Թող խոսի, որևէ խնդիր չեմ տեսնում, յուրաքանչյուր ոք ազատ արտահայտվելու իրավունք ունի և կախված նրանից, թե դու ո՞վ ես, ի՞նչ ես արել կամ չես արել, հանրությունը ըստ այդմ կտա իր արձագանքը»,- ընդգծեց Հայկ Կոնջորյանը։
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանը երեկ հայտարարել էր, որ ժամկետը մոտենում է և ինքը պատրաստվում է անկեղծ զրույց ունենալ  քաղաքացիների հետ։
Հանրության տարբեր խավերում Սերժ Սարգսյանի ասելիքին սպասողներ կա՞ն, հետաքրքրվեցինք Հայկ Կոնջորյանից։
«Ես, իհարկե, կարծում եմ, որ չի սպասվում այն տեսանկյունից, որը փորձ է արվում  ներկայացնել։ Իր կյանքը ավելի լավ դարձնելու տեսանկյունից, հասարակությունը չի կարող սպասել Սերժ Սարգսյանի կամ նախկին ռեժիմի ներկայացուցիչների խոսքին։ Մարդիկ կարող են սպասել հերթական անգամ զայրանալու, վերհիշելու, թե ինչից են իրենք ազատվել։ Խոշոր իմաստով մարդիկ չեն սպասում նրա խոսքին»,- ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորը։
Հայկ Կոնջորյանը վստահ է՝ իշխանությունը մտահոգվելու առիթ չունի Սերժ Սարգսյանի հնարավոր ասելիքից։
«Հայաստանում ապրում ենք այնպիսի ժամանակահատվածում, երբ մամուլն ազատ է, իշխանությունը թափանցիկ և հաշվետվողական է, հետևաբար, մեզ համար խնդիր չէ, թե ո՞վ և ի՞նչ կխոսի»,- շեշտեց պատգամավորը։

Власти не о чем беспокоиться из-за возможных слов Сержа Саркисяна: Айк Конджорян (видео)
Депутат Национального собрания от фракции “Мой шаг” Айк Конджорян не видит никаких проблем в возможных речах Сержа Саркисяна и в то же время считает, что Серж Саркисян создает представления, не имеющие отношения к действительности. Подобную точку зрения высказал депутат в беседе с “А1+”, обратившись к заявлению Сержа Саркисяна,.
«Он формирует у общественности ложные ожидания о том, что он вскоре заговорит и пусть общественность подготовится. Если они не полностью оторваны от действительности, то должны понять, какие импульсы идут от общественности и как люди отреагируют на его слова. Пусть говорит, я не вижу проблемы, каждый имеет право на свободное выражение и в зависимости от того, кто ты, что ты сделал или не сделал, общественность в соответствии с этим отреагирует»,- подчеркнул Айк Конджорян.
Напомним, что Серж Саркисян вчера заявил, что приближается срок и он собирается искренне поговорить с гражданами.
Мы поинтересовались у Айка Конджоряна, есть ли те, кто ждет речей Сержа Саркисяна, в различных слоях общества?
«Я, конечно, думаю, что не ждут с той точки зрения, с которой делается попытка представить. С точки зрения того, чтобы сделать свою жизнь лучше, общество не может ждать речей Сержа Саркисяна или представителей прежнего режима. Люди могут ждать, чтобы в очередной раз возмутиться, вспомнить, от чего они освободились. В широком смысле люди не ждут его речей»,- сказал депутат от фракции “Мой шаг”.
Айк Конджорян уверен: власти нечего беспокоится о возможных речах Сержа Саркисяна.
«Мы живем в Армении в такое время, когда пресса свободна, власть – прозрачна и подотчетна, следовательно, для нас не проблема, кто и что скажет»,- подчеркнул депутат.