ՀԱՕԿ-ը կանցկացնի բռնցքամարտի նոր մրցաշար, իսկ ՀԲՖ-ն՝ ազգային առաջնությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ին2020 թվականին Տոկիոյում կայանալիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերից առաջ բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը լավագույն մարզիկներով համալրելու, խաղերին նրանց հաջող մասնակցությունն ապահովելու նպատակով Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն, հաշվի առնելով, որ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հեռացված է ՀԱՕԿ-ի կազմից, ծրագրել է 2019 թվականի դեկտեմբերի 12-22-ը Երևանում կազմակերպել «Կաշվե ձեռնոց» անվանմամբ մրցաշար: Ինչպես հայտնում է ՀԱՕԿ-ի լրատվական կենտրոնը, մրցաշարի արդյունքներով կընտրվեն լավագույն մարզիկները և կկազմավորվի հավաքական թիմը, որը կմասնակցի ՄՕԿ-ի կողմից կազմակերպվող վարկանիշային մրցումներին:
Ի դեպ, Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան արդեն հայտարարել է ազգային նոր առաջնության անցկացման մասին: Այն տեղի կունենա նոյեմբերի 17-22-ը, Դինամո ՄՀԿ-ում: Առաջնությանը կարող են մասնացկել 2001 թվականին և դրանից առաջ ծնված մարզիկները: ԱԻԲԱ-ի նոր կանոնադրության համաձայն առաջին անգամ Հայաստանի առաջնությունն անցկացվելու է 8 քաշային կարգերում:

НОКА проведет новый турнир по боксу, а ФБА – национальный чемпионат
Поддержи А1+!Перед 32-ми летними Олимпийскими играми, которые состоятся в Токио в 2020 году, с целью пополнения сборной Армении по боксу лучшими спортсменами, обеспечения их успешного участия в играх Национальный олимпийский комитет Армении, учитывая, что Федерация бокса Армении удалена из состава НОКА, запланировала организовать в Ереване 12-22-го декабря 2019 года турнир под названием «Кожаная перчатка”. Как передает информационный центр НОКА, по результатам турнира будут избраны лучшие спортсмены и будет сформирована сборная команда, которая примет участие в рейтинговых турнирах, организуемых МОК.
Кстати, Федерация бокса Армении уже объявила о проведении нового национального чемпионата. Он состоится 17-22 ноября. В чемпионате могут участвовать спортсмены, родившиеся не позднее 2001 года. Согласно новому регламенту, чемпионат Армении пройдет в 8 весовых категориях.