Էրիկ Վարդանյանը անվայել ժեստ է ցույց տվել հեռացվելուց հետո (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Էրիկ Վարդանյանն այսօր բարձրագույն խմբում կայացած «Արարատ» - «Փյունիկ» հանդիպման ժամանակ կարմիր քարտ է ստացել և հեռացվել խաղադաշտից:
Հանդիպման 68-րդ րոպեին նա ձեռքով հարվածել է իրեն ձեռքերով պահող մրցակցի գլխին, ապա կրծքով հրել մրցավար Հենրիկ Նալբանդյանին՝ համարելով, որ նա ուշացումով է արձագանքել «Արարատի» ֆուտբոլիստի թույլ տված խաղի կանոնների խախտմանը: Խաղադաշտից դուրս գալիս «Փյունիկի» ֆուտբոլիստը նաև անվայել ժեստ է ցույց տվել:
Ի դեպ, Էրիկ Վարդանյանն այս տարի արդեն մեկ անգամ աչքի էր ընկել ոչ սպորտային արարքով, երբ Հայաստանի նախորդ առաջնության 4-րդ խաղաշրջանի «Լոռի ՖԱ» - «Փյունիկ» հանդիպման ավարտից հետո Վանաձորի ֆուտբոլի ակադեմիայի տարածքում մասնակցել էր ծեծկռտուքի և քարով հարվածել մրցակցի խաղացողին:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հունիս ամսին նրան որակազրկել էր 5 խաղով, սակայն օգոստոսին ՀՖՖ-ի նախագահ Արթուր Վանեցյանը հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցի միջնորդությունից հետո կասեցրել էր այն, որպեսզի ֆուտբոլիստը հավաքականի հանդիպումներից առաջ հնարավորություն ունենա մասնակցելու առաջնության խաղերին: Այնպես որ, Էրիկ Վարդանյանը Հայաստանի հավաքականի առաջիկա հանդիպումներից առաջ կրկին կարող է հայտնվել նույն խնդրի առջև:

Эрик Варданян показал непристойный жест после удаления (видео)
Поддержи А1+!Футболист сборной Армении Эрик Варданян сегодня во время встречи в высшей лиге «Арарат» - «Пюник» получил красную карту и был удален с поля.
На 68-й минуте матча он ударил рукой по голове соперника, держащего его руками, затем грудью толкнул судью Генриха Налбандяна, сочтя, что он с опозданием зафиксировал нарушение правил игры, допущенное футболистом «Арарата». Уходя с поля футболист «Пюника» показал непристойный жест.
Кстати, Эрик Варданян в этом году уже однажды отличился неспортивным поступком, когда после окончания матча «ФК Лори» - «Пюник» 4-го сезона прошлого чемпионата Армении на территории Ванадзорской футбольной академии участвовал в драке и ударил камнем по игроку соперника.
Футбольная федерация Армении в июне дисквалифицировала его на 5 матчей, однако в августе президент ФФА Артур Ванецян по ходатайству главного тренера сборной Армена Гюльбудагяна приостановил дисквалификацию, чтобы футболист имел возможность участвовать в играх чемпионата перед матчем сборной. Таким образом, Эрик Варданян перед предстоящими матчами сборной Армении вновь может оказаться перед той же проблемой.