Գագիկ Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկարացվեց (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴատարանը քիչ առաջ հրապարակեց ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի կալանքի ժամկետի երկարացման վերաբերյալ որոշումը։
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը որոշեց բավարարել ԱԱԾ քննիչի միջնորդությունը և ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի կալանավորման ժամկետը երկարաձգել։
ԱԱԾ-ն միջնորդություն էր ներկայացրել ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի խափանման միջոց կալանքը երկարաձգելու համար:
Գագիկ Խաչատրյանի փաստաբան Երեմ Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ դատարանի որոշումն անսպասելի չէր։ Նրա խոսքով՝ դատարանը շրջանցել է ակնհայտ խնդիրները։
«Ուզում ենք մի փոքր ժամանակ անցնի, սպասենք, դատարանի որոշումը ստանանք, բովանդակությանը ծանոթանանք և դրա վերաբերյալ առարկայական անդրադարձ կկատարենք։ Բնականաբար բողոքարկելու ենք»։

Срок ареста Гагика Хачатряна продлен (видео)
Поддержи А1+!Суд недавно опубликовал решение о продлении срока ареста бывшего председателя КГД Гагика Хачатряна.
Ереванский суд общей юрисдикции решил удовлетворить ходатайством следователя СНБ и продлить срок ареста бывшего председателя КГД Гагика Хачатряна.
СНБ подала ходатайство для продлении средства пресечения бывшего председателя КГД Гагика Хачатряна арест.
Адвокат Гагика Хачатряна Ерем Саркисян в беседе с журналистами отметил, что решение суда не было неожиданным. По его словам, суд обошел явные проблемы.
«Мы хотим, чтобы прошло немного времени, подождем, получим решение суда, ознакомимся с содержанием и совершим предметное обращение относительно этого. Естественно обжалуем».