«Հրայր Թովմասյան» օպերացիայի հերթական սերիան է․ Շարմազանովը՝ Արսեն Բաբայանի ձերբակալության մասին (տեսանյութ)
«Ես տարիներ շարունակ ասել եմ, որ Հայաստանի առջև ծառացած ամենամեծ մարտահրավերը անվտանգությունն է, պանթուրքիզմը, և դժբախտաբար այս մեկուկես տարվա ընթացքում այս նոր իշխանությունը կա՛մ չի գիտակցել, կա՛մ չի ցանկացել գիտակցել,  կա՛մ անզոր է քայլեր կատարել, որպեսզի մեր պետության անվտանգությունն ապահովենք», այսօր հրավիրված ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀԿ խոսնակ էդուարդ Շարմազանովը։
«Փաշինյանն ԱԺ-ում հայտարեց, որ ռազմական բյուջեն իր պաշտոնավարման օրոք պետք է շեշտակի ավելանա, այսօր Ադրբեջանի ռազմական բյուջեն  20 տոկոսով ավելանում է, մեր ռազմական բյուջեն գրեթե չի ավելանում»։
Շարմազանովն անդրադարձավ նաև նախարարների և փոխանախարների աշխատավարձերի վերաբերյալ հրապարակումներին՝ ընդգծելով, որ Փաշինյանը մինչ օրս խոսում է ժողովրդավարության, թափանցիկության, բաց աշխատանքի մասին, հիմա, նրա խոսքով՝ ըստ լրատվամիջոցի հրապարակման , որը դեռևս Կառավարությունը չի հերքել, գաղտնի որոշմամբ նախարարների աշխատավարձը 1․5-2 անգամ ավելացել է․
«Սա խոսում է նրա մասին, որ վարչապետը գործում է գաղտնի, և նրա բոլոր պնդումները, որ ինքը պետք է լինի թափանցիկ, վերաբերվում է միայն խորովածի փառատոններին և գինի-փարթիներին, և սա մտահոգիչ է։ Երկրորդ՝ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակում հայտարարում էր, որ 3 միլիոն վարչապետ կա, էտ 3 միլիոնին ինքը հարցրե՞լ է, որ կրկնապատկել է նախարարների աշխատարվարձը»։
Երրոդ մարտահրավերը, ըստ ՀՀԿ խոսնակի , այն է, որ Հայաստանը ժողովրդավարությունից դարձել է դիկտատորական տոտալիտար երկիր։ Էդուարդ Շարմազանովն ասում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանակին ասում էր՝ վենդետա չի լինելու․
«Էսօր  մենք տեսնում ենք, որ բոլոր նրանք, որոնք չեն «կզում» Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության դիրեկտիվների տակ, դառնում են քաղաքական հետապնդման զոհ: Մենք գործ ունենք Հրայր Թովմասյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի գործերի հետ: Երեկ տեղեկացանք, որ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանը ձերբակալվել է: Ես համոզված եմ, որ այս ձերբակալությունը «Հրայր Թովմասյան» օպերացիայի հերթական սերիան է: Սա բացահայտ հոգեբանական ճնշում է  ՍԴ նախագահի վրա եւ շինծու է»,- նշեց նա։

Это очередная серия операции “Грайр Товмасян”: Шармазанов – об аресте Арсена Бабаяна (видео)
Поддержи А1+!«Я годами говорил, что самый большой вызов, стоящий перед Арменией, это безопасность, пантюркизм, и к сожалению за эти полтора года наша новая власть либо не осознала, либо не захотела осознать, либо не в силах предпринять шаги, чтобы обеспечить безопасность нашего государства», - на созванной сегодня пресс-конференции сказал пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
“Пашинян заявил в НС, что военный бюджет при его пребывании в должности должен быть значительно увеличен, сегодня военный бюджет Азербайджана увеличивается на 20%, наш военный бюджет почти не увеличивается”.
Шармазанов обратился также к публикациям о зарплатах министров и замминистров, подчеркнув, что Пашинян до сих пор говорит о демократии, прозрачности, открытой работе, сейчас, по его словам, согласно публикации СМИ, которую Правительство пока не опровергло, тайным решением зарплата министров увеличилась в 1,5-2 раза:
“Это говорит о том, что премьер действует тайно, и все его утверждения, что он должен быть прозрачным, относятся только к шашлычным фестивалям и винным парти, и это вызывает беспокойство. Во-вторых, Никол Пашинян на площади заявлял, что есть 3 миллиона премьер-министров, он спросил у этих 3 миллионов, что удвоил зарплату министров?”
Третий вызов, согласно пресс-секретарю РПА, в том, что Армения из демократии превратилась в диктаторскую тоталитарную страну. Эдуард Шармазанов говорит, что Никол Пашинян в свое время говорил: вендетты не будет
«Сегодня мы видим, что все те, кто не “прогибается” под директивы власти Никола Пашиняна, становятся жертвами политического преследования. Мы имеем дело с делами Грайра Товмасяна, Роберта Кочаряна. Вчера узнали, что бывший заместитель главы администрации НС Арсен Бабаян арестован. Я уверен, что этот арест – очередная серия операции “Грайр Товмасян. Это явное психологическое давление на председателя КС и оно сфабриковано»,- отметил он.