Կամո Հովհաննիսյանը բաց կթողնի Հայաստանի հավաքականի առաջիկա խաղերը
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի պաշտպան Կամո Հովհաննիսյանը Ղազախստանի առաջնության 27-րդ տուրի «Ժետիսու» -«Աստանա» խաղի մեկնարկում վնասվածք է ստացել և վաղաժամ լքել խաղադաշտը։ Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը։
ՀՖՖ-ն կապ է հաստատել Հայաստանի հավաքականի բժիշկ Կարեն Ստեփանյանի հետ, ով տեղեկություններ է հայտնել Կամո Հովհաննիսյանի վնասվածքի վերաբերյալ.
«Կամո Հովհաննիսյանն իր թիմի վերջին հանդիպման ընթացքում խաղային դրվագում մկանային վնասվածք է ստացել։ Հետագա բուժզննումները ցույց են տվել, որ Կամոն մկանային պատռվածք է ստացել, որի ապաքինման համար կպահանջվի 3 շաբաթ։ Նա վաղը ժամանելու է Հայաստան։ Այստեղ կենթարկվի կրկնակի հետազոտության, որից հետո արդեն ամեն ինչ ավելի պարզ կլինի։ Ամենայն հավանականությամբ, նա բաց կթողնի Հայաստանի հավաքականի առաջիկա երկու հանդիպումները», - ասել է հավաքականի բժիշկը:

Камо Ованнисян пропустит предстоящие матчи сборной Армении
Защитник футбольной сборной Армении Камо Ованнисян в начале матча «Жетису» - «Астана» 27-го тура Чемпионата Казахстана получил травму и досрочно покинул поле. Об этом сообщает пресс-служба Футбольной федерации Армении.
ФФА установила связь с врачом сборной Армении Кареном Степаняном, который сообщил информацию о травме Камо Ованнисяна.
«Камо Ованнисян во время последней встречи своей команды в игровом эпизоде получил мышечную травму. Дальнейшие медосмотры показали, что Камо получил разрыв мышц, для выздоровления потребуется 3 недели. Завтра он прибудет в Армению. Здесь он подвергнется повторному обследованию, после чего уже все станет более ясно. По всей вероятности, он пропустит предстоящие два матча сборной Армении», - сказал врач сборной.