Ինչո՞ւ է Աբրահամ Խաշմանյանը հեռացել «Ալաշկերտից»
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի ֆուտբոլի գավաթակիր Երևանի «Ալաշկերտի» ղեկավարությունը և թիմի գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանն ու նրա օգնականները երեկ երկկողմ համաձայնությամբ խզել են պայմանագրերը: Այդպիսով, Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի ընթացիկ առաջնությունում գրանցվեց առաջին մրզչական պաշտոնանկությունը:
Այդ կապակցությամբ «Ա1+»-ը զրուցեց փորձառու մասնագետի հետ և փորձեց պարզել հրաժարականի պատճառը:
«Երկու օր առաջ հանդիպում ունեցա ակումբի սեփականատեր Բագրատ Նավոյանի հետ: Բավական երկար զրուցեցինք թիմի գործերի, առաջիկա անելիքների և այլ հարցերի մասին: Նա զրույցի վերջում ասաց, որ ակումբի բյուջեն 50 տոկոսով պակասելու է, ուստի պետք է նոր ձևաչափով աշխատենք: Դա նշանակում է, որ աշխատավարձերն ու պարգևավճարները 50 տոկոսով կրճատվելու են, դրա հետ միասին պակասելու է թիմի ներուժն ու մարտունակությունը: Ես բնականաբար չհամաձայնեցի նոր պայմանների հետ, քանի որ դա նշանակում էր, որ թիմն առաջնությանն ու գավաթի խաղարկությանը մասնակցելու լոկ մասնակցության համար: Մեր միջև ոչ մի կոնֆլիկտ չի եղել և մենք բարեկամաբար ենք բաժանվել», - «Ա1+»-ին ասաց Աբրահամ Խաշմանյանը:
Ինչպես տեղեկացնում է «Ալաշկերտ» ակումբի մամուլի ծառայությունը, թիմի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Արմեն Ադամյանը, ում շտաբում ընգրկված են ֆիզպատրաստության մարզիչ Արմեն Տոնոյանը և դարպասապահների մարզիչ Արմեն Կիրակոսյանը:

Почему Абраам Хашманян покинул «Алашкерт»?
Поддержи А1+!Руководство обладателя кубка Армении по футболу ереванского «Алашкерта» и главный тренер команды Абраам Хашманян и его помощники вчера по обоюдному согласию расторгли договор. Таким образом, в текущем чемпионате Армении по футболу в высшей лиге зафиксирована первая тренерская отставка.
В этой связи «А1+» побеседовал с опытным специалистом и попытался выяснить причину отставки.
«Два дня назад я встретился с владельцем клуба Багратом Навояном. Мы довольно долго побеседовали о делах команды, предстоящих делах и прочих вопросах. Он в конце беседы сказал, что уменьшит бюджет клуба на 50%, следовательно мы должны работать в новом формате. Это значит, что зарплаты и премии сократятся на 50%, вместе с этим уменьшится потенциал и боеспособность команды. Я разумеется не согласился с новыми условиями, поскольку это означало, что команда будет участвовать в чемпионате и розыгрыше кубка чисто ради участия. Между нами не было никакого конфликта и мы по-дружески расстались», - сказал «А1+» Абраам Хашманян.
Как сообщает пресс-служба клуба «Алашкерт», временно исполняющим обязанности главного тренера команды назначен Армен Адамян, в штаб которого включены тренер по физподготовке Армен Тоноян и тренер вратарей Армен Киракосян.