69641977_2476637155727585_6676599431262896128_n
Արթուր Վանեցյանն ու Սամվել Կարապետյանը Լյուքսեմբուրգում կհետեւեն «Դյուդելանժ» - «Արարատ-Արմենիա» խաղին (տեսանյութ)
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը մեկնել է Լյուքսեմբուրգ եւ Երեւանի «Արարատ-Արմենիա» ակումբի սեփականատեր Սամվել Կարապետյանի հետ միասին այժմ հետեւում է Եվրոպայի լիգայի փլեյ-օֆֆի «Դյուդելանժ» - «Արարատ-Արմենիա» կարեւոր խաղին: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտում է ՀՖՖ նախագահի խորհրդական Զոհրապ Եգանյանը:
Նրանց հետ է նաեւ «Գազպրոմ Մեդիա Հոլդինգ»-ի ժամանցային հեռուստաալիքների սուբհոլդինգի ղեկավար Արթուր Ջանիբեկյանը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի գործող չեմպիոն «Արարատ-Արմենիան», որն առաջին խաղում 2:1 հաշվով հաղթանակ է տարել, կարող է առաջին անգամ մտնել Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլ, ինչը դեռեւս չի հաջողվել հայկական որեւէ ակումբի:
Ի դեպ, «Դյուդելանժ» - «Արարատ-Արմենիա» խաղն ուղիղ եթերով հեռարձակվում է նաեւ Երեւանի տարբեր փողոցներում եւ այգիներում, որտեղ հավաքվել են մեծ թվով ֆուտբոլասերներ: Երկրպագուները հանդիպմանը կարող են հետեւել նաեւ մեր կայքէջում՝ ստորեւ:

69641977_2476637155727585_6676599431262896128_n
Артур Ванецян и Самвел Карапетян в Люксембурге будут следить за матчем “Дюделанж” – “Арарат-Армения” (видео)
Председатель Футбольной федерации Армении Артур Ванецян отправился в Люксембург и вместе с владельцем ереванского клуба “Арарат-Армения” Самвелом Карапетяном сейчас следит за важным матчем плей-оффа Лиги Европы “Дюделанж” – “Арарат-Армения”. Об этом на своей странице в фейсбук сообщает советник председателя ФФА Зограп Еганян.
Напомним, что действующий чемпион Армении “Арарат-Армения”, который в первом матче одержал победу со счетом 2:1, может впервые выйти в групповой этап Лиги Европы, что еще не удавалось ни одной армянской команде.
Кстати, матч “Дюделанж” – “Арарат-Армения” в прямом эфире транслируется также на различных улицах и парках Еревана, где собралось большое число болельщиков. Болельщики могут следить за матчем и на нашем сайте ниже.