Իտալիան կորուստ է կրել Հայաստանի հետ խաղից առաջ
Ֆուտբոլի Եվրոպայի 2020թ առաջնության ընտրական մրցաշարում Հայաստանի հավաքականի առաջիկա մրցակից Իտալիայի ընտրանու նախնական կազմը կհրապարակվի վաղը, օգաստոսի 30-ին: Այդ մասին հայտնում է Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ֆեյսբուքյան էջը:
Իտալացիները մեր հետ խաղից առաջ արդեն մեկ կորուստ են կրել: Ինչպես նշում է «Գազետա դելո Սպորտ» թերթը, հավաքականի պաշտպան Կրիստիանո Պիչինին չի կարող մասնակցել թիմի առաջիկա խաղերին: Պարզվում է, որ «Վալենսիայի» 27-ամյա ֆուտբոլիստը վնասվածք է ստացել Իսպանիայի առաջնության խաղի նախավարժանքի ժամանակ: Ըստ նախնական տվյալների նա բաց կթողնի մոտ չորս ամիս:
Հավելենք, որ Իտալիայում այժմ բոլորից շատ քննարկում են երկու երիտասարդ ֆուտբոլիստների՝ Նիկոլո Զանիոլոյի եւ Մոյսե Կինի ազգային թիմ հրավիրելու հարցը: Բանն այն է, որ որոշ մասնագետներ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտո Մանչինին խորհուրդ են տալիս նրանց արդեն հրավիրել թիմ եւ խաղալու շանս տալ: Սակայն կան այլ մասնագետներ, որոնք դեմ են այդ ֆուտբոլիստների հրավիրմանը, քանի որ նրանք երիտասարդական հավաքականում խաղալիս բազմիցս խախտել են կենսակարգը:

Италия понесла потери перед мачем с Арменией
Поддержи А1+!В отборочном турнире чемпионата Европы по футболу 2020г. начальный состав предстоящего соперника сборной Армении сборной Италии будет опубликован завтра, 30-го августа. Об этом сообщает фейсбук-страница Футбольной федерации Италии.
Итальянцы перед матчем с нами уже понесли одну потерю. Как сообщает газета «Газета дело Спорт», защитник сборной Кристиано Пичини не может участвовать в предстоящих матчах команды. Оказывается, 27-летний футболист «Валенсии» получил травму во время тренировки к матчу чемпионата Испании. По предварительным данным, он пропустит около четырех месяцев.
Добавим, что в Италии сейчас больше всего обсуждают вопрос приглашения в команду двух молодых футболистов – Николо Джаниоло и Мойсе Кина. Дело в том, что некоторые специалисты рекомендуют главному тренеру сборной Роберто Манчини уже пригласить их в команду и дать шанс играть. Однако есть другие специалисты, которые против приглашения этих футболистов, поскольку они, играя в молодежной сборной, неоднократно нарушали распорядок.