69273238_1676769945787479_7269223653034688512_n
Այսօր Նիկոլ Փաշինյանի հետ Ամուլսարի հարցով կայացած hանդիպումից առաջ Բաղրամյան 26-ի դիմաց էին նաև ակտիվիստներ և ցուցարարներ, ինչպես նաև Ջերմուկից եկած քաղաքացիներ։
«Սասնա Ծռեր» խմբավորման անդամ Պավլիկ Մանուկյանը հավաքին մասնակցում էր, ինչպես ինքը նշեց, ոչ միայն Ամուլսարի հանքի, այլև այլ հանքերի շահագործման դեմ լինելով․
«Սա բացահայտ գողություն է, թալան։ Ես մի բան կարող եմ ասել՝ այն մարդիկ, ովքեր կփորձեն այս հանքը շահագործել, իրենք իրենց ձեռքով փորում են իրենց երեխաների գերեզմանը և հայ ժողովրդի, պետականության ապագան»,- նշեց Պավլիկ Մանուկյանը։
«Քննչական կոմիտեն գնում է մանիպուլացիաների։ Մենք պիտի հասկանանք, որ հանքի փորձաքննություն տեղի չի ունեցել, տեղի է ունեցել փաստաթղթի փորձաքննություն, և դրա արդյունքում այդ ընկերությունը ֆիքսել է, որ ինքը չի կարող երաշխիքներ տալ, որ ջրերը չեն աղտոտվի, որովհետև  առկա փաստաթղթում չկան բավարար տվյալներ»,- ասաց «Սասնա ծռեր» կուսակցության անդամ Գևորգ Սաֆարյանը։

69273238_1676769945787479_7269223653034688512_n
Сегодня перед встречей с Николом Пашиняном по вопросу Амулсара напротив Баграмяна 26 находились активисты и демонстранты, а также граждане, приехавшие из Джермука.
Член группировки «Сасна Црер» Павлик Манукян участвовал в собрании, как он отметил, будучи против эксплуатации не только Амулсарского месторождения, но и других месторождений:
«Это – явное воровство, грабеж. Я могу сказать одно: те люди, которые попытаются эксплуатировать это месторождение, они своими руками роют яму для своих детей и будущее армянского народа, государственности», - отметил Павлик Манукян.
«Следственный комитет идет на манипуляции. Мы должны понимать, что экспертизы месторождения не было, состоялась экспертиза документа, и в результате этого эта компания зафиксировала, что она не может дать гарантию, что воды не будут загрязнены, потому что в имеющимся документе нет достаточных данных», - сказал член партии «Сасна црер» Геворг Сафарян.