68878743_721258528316386_4658504353114488832_n
«Այսօր, օգոստոսի 12-ին Երևանից դեպի Մոսկվա (UTA880 չվերթով) «Վնուկովո» օդանավակայան մեկնող Utair ավիաընկերության կողմից շահագործվող Boeing 737 տեսակի ինքնաթիռը, չի կատարել պլանավորված չվերթը, օդանավում հայտնաբերված տեխնիկական խնդրի պատճառով:
Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն կապվել է Utair ավիաընկերության Հայաստանյան ներկայուցչության հետ, որտեղից փոխանցել են, որ աշխատանքներ են տարվում հնարավորինս սեղմ ժամկետներում քաղաքացիների տեղափոխությունը կազմակերպելու նպատակով, իսկ մինչ այդ ուղևորներն ապահոված կլինեն հյուրանոցով և սնունդով»:

Рейс из Еревана в Москву не состоялся
Поддержи А1+!Борт Boeing 737 авиакомпании Utair, который должен был следовать из Еревана в аэропорт “Внуково” г. Москвы рейсом UTA880, 12 августа не выполнил запланированный полет.
Комитет гражданской авиации на своей странице в Facebook сообщает, что запланированный рейс не был выполнен из-за технической проблемы, обнаруженной на борту.
Комитет гражданской авиации связался с армянским представительством авиакомпании “Utair”, откуда сообщили, что ведутся работы по организации перевозки граждан в максимально сжатые сроки, а до этого пассажиры будут обеспечены гостиницей и питанием.