Հայաստանի տնտեսագիտական համալսարանի շախմատի թիմը 2-րդ տեղն է զբաղեցրել
Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում կայացած եվրոպական մարզական խաղերի շախմատի մրցումներում հաջող հանդես եկան Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը ներկայացրած գրոսմայստեր Տիգրան ԿՀարությունյանը եւ միջազգային վարպետ Տիգրան Ս. Պետրոսյանը: Արագ շախմատի թիմային պայքարում նրանք զբաղեցրին 2-րդ տեղը՝ զիջելով միայն Ուրալի պետական հանքարդյունաբերական համալսարանի թիմին։
Կայծակնային շախմատի անհատական մրցաշարում հաղթեց Լվովի ֆիզիկական կուլտուրայի համալսարանը ներկայացնող Կիրիլ Շեւչենկոն։ Տիգրան Կ. Հարությունյանը 5,5 միավորով գրավեց 10-րդ տեղը, իսկ Տիգրան Ս. Պետրոսյանը 5 միավորով զբաղեցրեց 13-րդ հորիզոնականը։

Шахматная команда Экономического университета Армении заняла 2-е место
В шахматных соревнованиях Европейских спортивных игр, которые проходят в столице Венгрии Будапеште, успешно выступили гроссмейстер Тигран К. Арутюнян и международный мастер Тигран С. Петросян,  представлявшие Государственный экономический университет Армении. В командной борьбе по быстрым шахматам они заняли 2-е место, уступив только команде Уральского Государственного горно-промышленного университета.
В индивидуальном соревновании по молниеносным шахматам одержал победу Кирилл Шевченко, представляющий Львовский университет физической культуры. Тигран К. Арутюнян с 5,5 очками занял 10-е место, а Тигран С. Петросян с 5 очками занял 13-ю строку.