Իրանի քաղաքացին «Made in Azerbaijan» գրառմամբ մետաղական դետալների մեջ փորձել է 2կգ 665.5 գրամ ափիոն ներկրել Հայաստան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները «Ագարակ» պետական սահմանային անցակետում զննության են ենթարկել Իրանի քաղաքացի Օ.Բ-ի ուղեբեռը: Իրականացված հսկողության արդյունքում վարչության աշխատակիցները հաստոցի համար նախատեսված «Made in Azerbaijan» գրառմամբ 2 հատ մետաղական դետալների մեջ հայտնաբերել են 2կգ 665.5 գրամ ընդհանուր քաշով «ափիոն» տեսակի թմրամիջոցին նմանվող զանգված:
Դեպքի առթիվ ՊԵԿ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 267.1 հոդվածի հատկանիշներով: ԻՀՀ քաղաքացին կալանավորվել է:
Ի դեպ, օրեր առաջ նմանատիպ մեկ այլ դեպք էլ Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները բացահայտել էին փոստային ծանրոցի մեջ, երբ Իրանի մեկ այլ քաղաքացի փորձ էր արել նույնանման դետալների մեջ 2528 գրամ «ափիոն» տեսակի թմրամիջոց արտահանել Կանադա:

Гражданин Ирана в металлических деталях с надписью «Made in Azerbaijan» попытался импортировать в Армению 2 кг 665,5 грамм опиума.
Поддержи А1+!Сотрудники департамента по борьбе с контрабандой Комитета по государственным доходам на контрольно-пропускном пункте государственной границы “Агарак” проверили багаж гражданина Ирана О. Б. В результате произведенного контроля сотрудники Управления в двух металлических деталях для станков с надписью “Made in Azerbaijan” обнаружили массу, похожую на наркотик опиум, общим весом 2 кг 665,5 грамма.
По данному факту в следственном управлении КГД возбуждено уголовное дело по признакам статьи 267.1 Уголовного кодекса РА.
Кстати, несколько дней назад сотрудники Управления по борьбе с контрабандой раскрыли еще один подобный случай в почтовой посылке, которую другой гражданин Ирана пытался экспортировать в Канаду. В ней было 2528 граммов опиума.