10-ամյա աղջնակի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ է կատարել
ՀՀ քննչական կոմիտեի Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 14 տարին չլրացած  աղջկա նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու դեպքի առթիվ: Մեկ անձ կալանավորվել է։
Նախնական տվյալներով՝ 2019 թ. հուլիսի 20-ին, ՀՀ ոստիկանության Մաշտոցի բաժին է ահազանգել Երևան քաղաքի բնակիչներից մեկը և հայտնել, որ հարևանությամբ գտնվող շենքի բնակարաններից մեկում իր 10-ամյա դստեր ընկերուհու հայրը՝ ծնված 1985թ., փակվել է երեխայի հետ սենյակում:
Նույն օրը քաղաքացին նույնաբովանդակ հաղորդում է տվել ՀՀ ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում, որ իր դստեր նկատմամբ՝ ծնված 2009թ., կատարվել է սեքսուալ բնույթի անառակաբարո գործողություններ` դստեր ընկերուհու հոր կողմից:
Դեպքի առթիվ՝ ՀՀ ՔԿ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 139-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով:
2019թ. հուլիսի 21-ին ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձն ինքնակամ ներկայացել է Ոստիկանության Մաշտոցի բաժին: Վերջինս  ձերբակալվել է՝ 14 չլրացած  աղջկա նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու  կասկածանքով:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 1985 թվականին ծնված տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 139-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Նկատի ունենալով քրեական գործով ձեռք բերված փաստական տվյալների առանձնահատկությունները՝ այլ մանրամասներ հրապարակման ենթակա չեն։ Խնդրում ենք  ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին, անչափահասի շահերը պաշտպանելու նկատառումներից ելնելով, ձեռնպահ մնալ վարույթի մասնակիցների՝ տուժողի և մեղադրյալի նույնականացնող տվյալները, բնակության կոնկրետ  վայրի մասին տեղեկությունները հրապարակելուց։

Совершил насильственные действия сексуального характера в отношении 10-летней девочки
Поддержи А1+!В следственном отделе административных районов Ачапняк и Давидашен Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту насильственных действий сексуального характера в отношении девочки, не достигшей 14 лет. Подозреваемый арестован.
По предварительным данным, 20-го июля 2019 года в Маштоцкое отделение Полиции РА позвонил один из жителей Еревана и сообщил, что в одной из соседних квартир отец подруги его 10-летней дочери, 1985 года рождения, заперся с ребенком в комнате.
В тот же день гражданин в Маштоцком отделе полиции РА сделал сообщение о том, что в отношении его дочери, 2009 г.р., совершены развратные действия сексуального характера со стороны отца подруги дочери. По данному факту в следственном отделе административных районов Ачапняк и Давиташен СК РА возбуждено уголовное дело по пункту 2 части 3 статьи 139 УК РА.
21 июля 2019 г. предполагаемый преступник добровольно явился в отделение полиции Маштоца, он был задержан по подозрению в совершении насильственных действий сексуального характера в отношении девочки, не достигшей 14 лет.
На основании полученных достаточных доказательств мужчине, 1985 г. р., предъявлено обвинение по пункту 2 части 3 статьи 139 Уголовного кодекса РА. В качестве меры пресечения избран арест.
“Учитывая особенности фактических данных, полученных по уголовному делу, другие подробности не подлежат разглашению. Просим представителей СМИ, исходя из соображений защиты интересов несовершеннолетней, воздержаться от публикации идентификационных данных участников производства - потерпевшей и обвиняемого, сведений о конкретном месте жительства”, - говорится в сообщении полиции.