11 մեդալ` 5 ոսկի, 3 արծաթ, 3 բրոնզ. Հայաստանի մարզիկների մեդալային փայլը` Եվրոպական խաղերում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄինսկում ավարտվել են երկրորդ Եվրոպական խաղերը, որին 15մարզաձևերով մասնակցել են 43 երկրի 4000 մարզիկ,հայտնում են ՀՀ ԿԳՄՍՆ-ից։
Եվրոպական խաղերում Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացրել են 37 մարզիկներ 9 մարզաձևերում: Մեր մարզիկները նվաճել են 11 մեդալ, այդթվում` 5 ոսկե, 3 արծաթե և 3 բրոնզե:
Մասնավորապես ոսկե մեդալ են նվաճել`
Տիգրան Կիրակոսյանը (սամբո),
Արթուր Հովհաննիսյանը (բռնցքամարտ ),
Հովհաննես Բաչկովը (բռնցքամարտ),
Արթուր Ալեքսանյանը (ըմբշամարտ),
Արթուր Դավթյանը (մարմնամարզություն),
արծաթե մեդալ`
Կարապետ Չալյանը (ըմբշամարտ),
Վահագն Դավթյանը (մարմնամարզություն),
Դավիթ Գրիգորյանը (սամբո)
բրոնզե մեդալ`
Արսեն Ղազարյանը (սամբո),
Գոռ Ներսեսյանը (բռնցքամարտ),
Կարեն Տոնականյանը (բռնցքամարտ):
Մեդալային հաշվարկում Հայաստանի հավաքականը զբաղեցրել է 11-րդտեղը: Մինսկի «Դինամո» մարզադաշտում տեղի ունեցած փակմանհանդիսավոր արարողության ժամանակ Հայաստանի պատվիրակությանդրոշակակիրը բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովն է եղել, որը դարձել է Եվրոպական խաղերի չեմպիոն 64 կգ քաշային կարգում:
Փակման արարողությանը ներկա են եղել Հայաստանի նախագահ ԱրմենՍարգսյանը, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Բելառուսի նախագահՎլադիմիր Լուկաշենկոն:

11 медалей – 5 золотых, 3 серебряные, 3 бронзовые: Блеск медалей армянских спортсменов на Европейских играх
В Минске завершились вторые Европейские игры, в которых в 15 видах спорта участвовали 4000 спортсменов из 43 стран.
В Европейских играх Республику Армения представили 37 спортсменов в 9 видах спорта. Наши спортсмены завоевали 11 медаль, в том числе 5 золотых, 3 серебряные и 3 бронзовые.
В частности золотые медали завоевали:
Тигран Киракосян (самбо),
Артур Ованнисян (бокс),
Ованнес Бачков (бокс),
Артур Алексанян (борьба),
Артур Давтян (гимнастика),
Серебряные медали:
Карапет Чалян (борьба),
Ваагн Давтян (гимнастика),
Давид Григорян (самбо)
бронзовая медаль:
Арсен Казарян (самбо),
Гор Нерсесян (бокс),
Карен Тонаканян (бокс).
В медальном подсчете сборная Армении заняла 11-е место. Во время торжественной церемонии закрытия, которая состоялась на стадионе «Динамо» в Минске, флаг делегации Армении нес боксер Ованнес Бачков, который стал чемпионом Европейских игр в весовой категории 64 кг.
На церемонии закрытия присутствовали президент Армении Армен Саргсян, президент РФ Владимир Путин, президент Беларуси Владимир Лукашенко.