«Արարատ-Արմենիայի» առաջիկա մրցակիցը՝ ԱԻԿ-ը, զայրացած է
ՈՒԵՖԱ-ի չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլում Երեւանի «Արարատ-Արմենիայի» առաջիկա մրցակցին՝ Ստոկհոլմի ԱԻԿ-ին, լրջորեն զայրացրել են Շվեդիայում:
Գործող չեմպիոնը երկրի ֆուտբոլի առաջնության հերթական՝ 14-րդ տուրի կենտրոնական խաղում, սեփական դաշտում ընդունել է առաջատար «Մալմյոյին»: Դաշտի տերերը հանդիպման 75-րդ րոպեին չնայած գրավել են մրցակցի դարպասը, սակայն մրցավարները չեն արձանագրել այն: Արդյունքում, խաղն ավարտվել է գոլազուրկ ոչ-ոքիով, ինչը ԱԻԿ-ին զրկել է առաջատարի հետ եղած 6 միավորի տարբերությունը կրճատելուց: Տանտերերի թիմի ավագ Սեբաստյան Լարսոնն ու գլխավոր մարզիչ Ռիկարդ Նորլինգը խաղից հետո հայտարարել են, որ գոլի պահին խաղից դուրս վիճակ չի եղել:
Ի դեպ, ԱԻԿ-ը սեփական դաշտում արդեն գոլ չի խփում երկրորդ անընդմեջ խաղում: Զարմանալի չէ, որ թիմն այժմ կորցրած միավորներով հետ է մնում ոչ միայն առաջատար «Մալմյոյից», այլեւ 3-5-րդ տեղերում գտնվող թիմերից՝ «Յուրգորդենից», «Գյոթեբորգից» ու «Հակենից»:
Հավելենք, որ ՈՒԵՖԱ-ի չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլի «Արարատ-Արմենիա» - ԱԻԿ առաջին դիմակայությունը տեղի կունենա հուլիսի 9-ին, ՀՖՖ ֆուտբոլի ակադեմիայի մարզադաշտում:

Предстоящий соперник «Арарат-Армении» - АИК - возмущен
Поддержи А1+!На квалификационном этапе Лиги чемпионов УЕФА предстоящий соперник ереванского «Арарат-Армении» - стокгольмский АИК серьезно рассердился в Швеции.
Действующий чемпион в центральном матче очередного 14-го тура чемпионата страны по футболу, на своем поле принял лидирующего «Малмьо». Хозяева поля, несмотря на то, что на 75-й минуте встречи поразили ворота соперника, однако судьи не зафиксировали это. В результате, матч завершился сухой ничьей, что лишило АИК-а возможности сократить имеющееся различие в 6 очков. Капитан команды хозяев поля Себастьян Ларсон и главный тренер Рикард Норлинг после матча заявили, что в момент гола не было ситуации вне игры.
Кстати, АИк на своем поле уже не забивает гола во втором матче подряд. Неудивительно, что команда сейчас отстает по потерянным очкам не только от лидера «Малмьо», но и от команд, находящихся на 3-5-х места – «Юргордена», «Гетеборга» и «Хакена».
Добавим, что первое противостояния квалификационного этапа лиги чемпионов УЕФА «Арарат-Армения» состоится 9-го июля, на стадионе Футбольной академии ФФА.