Մենք կոտորածի, ջարդի մեջ ենք. Սարի թաղի բնակիչներ (տեսանյութ)
Սարի թաղի 20-րդ փողոցի բնակիչները ոչ տանն են կարողանում մնալ, ոչ դրսում:  Իրենց տների հարեւանությամբ գործող արտադրամասից տարածվող հոտը թույլ չի տալիս լիաթոք շնչել։
«Հոտից խեղդվում ենք, ացետոնի հոտ ա, ամեն ինչի հոտ ա»,- «Ա1+»-ին ասաց Սարի թաղի 20 փողոցի բնակիչ Երազիկ Մարտիրոսյանը։
Բնակիչների խոսքով՝ իրենց մոտ առողջական խնդիրներ են առաջացել.
«Ոնց որ վերքոտի քիթս, շնչառությունս, էստեղից դուրս եմ գալիս, շատ լավ եմ զգում»,- նշեց Միսակ Կիրակոսյանը:
Արտադրամասի սեփականատիրոջ որդին՝ Սուրեն Մանուկյանը, բնակիչների բողոքը չի ընդունում, քանի որ մեկ ամիս առաջ, լսելով նույն բնակիչներին, գործարանից դուրս եկող խողովակը, որն անմիջապես բնակիչների տան ուղղությամբ է եղել, բարձրացրել են վերեւ՝ համապատասխանեցնելով բոլոր ստադարտներին:

Нас уничтожают, ломают: жители Сари тага (видео)
Жители 20-й улицы Сари тага не могут оставаться ни дома, ни на улице. Запах, распространяемый из цеха, действующего по соседству от их дома, не позволяет дышать полной грудью.
«Задыхаемся от запаха, это запах ацетона, всего чего угодно»,- сказал «А1+» житель 20 улиц Сари тага Еразик Мартиросян.
По словам жителей, у них возникли проблемы со здоровьем:
«Мой нос покрылся ранами, дыхание, выхожу отсюда, чувствую себя очень хорошо», - отметил Мисак Киракосян.
Сын владельца цеха Сурен Манукян не принимает жалобы жителей, поскольку  месяц назад, слушая тех же самых жителей, подняли трубу, выходящую из завода, которая была направлена прямо на дом жителей, наверх, приведя в соответствие со всеми стандартами.