Ս. Սարգսյանն ու Բ. Սահակյանը՝ Մետաքսի կոմբինատում
Արցախի Հանրապետության եւ Հայաստանի Հանրապետության նախագահներ Բակո Սահակյանը եւ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 1-ին այցելել են Ստեփանակերտի «Մետաքսկոմբինատ» ՍՊԸ եւ ծանոթացել հիմնարկի աշխատանքներին:
Նախագահները եղել են <<Սարտիս>> իտալական ֆիրմայի կողմից հիմնադրված «Գրեյթ փարթներշիփ» ընկերության նորաբաց կարի արտադրամասում, որը կունենա ավելի քան 450 աշխատատեղ:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման արտադրության հիմնադրումը՝ նշելով, որ այն հանդիսանում է միջազգային համագործակցության հաջողված օրինակ եւ թույլ կտա որակյալ արտադրանք հանել թե՛ ներքին, թե՛ արտաքին շուկա:

С. Саргсян и Б. Саакян посетили ООО "Шелккомбинат"
1 сентября Президенты Республики Арцах Бако Саакян и Республики Армения Серж Саргсян посетили ООО "Шелккомбинат" и ознакомились с работой предприятия.
Президенты побывали в новом швейном цеху компании "Грейт Партнершип", основанном итальянской фирмой "Сартис", где будут работать более 450 человек.
Президент Саакян подчеркнул важность создания подобного производства, отметив, что оно является удачным примером международного сотрудничества и позволит поставлять качественную продукцию как на внутренний, так и внешний рынок.