Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի պաշտոնական բացման արարողությանը (լուսանկարներ) (տեսանյութ)
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Մալթայում մասնակցել է ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի պաշտոնական բացման արարողությանը, որի ժամանակ մասնակիցներին ողջունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Մալթայի Հանրապետության փոխվարչապետ և ԱԳ ու տուրիզմի նախարար Իեն Բորջը։
Նախարար Միրզոյանը շփումներ է ունեցել մի շարք երկրների, այդ թվում՝ Գերմանիայի, Թուրքիայի, Ավստրիայի, Լյուքսեմբուրգի, Ուկրաինայի, Նիդերլանդների, Անդորրայի գործընկերների հետ։

Арарат Мирзоян принял участие в официальной церемонии открытия заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ (видео)
Поддержи А1+!В Мальте министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян принял участие в официальной церемонии открытия заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ, в ходе которого участников поприветствовал действующий председатель ОБСЕ, заместитель премьер-министра и министр иностранных и туризма Республики Мальта Ян Борг.
Состоялся краткий обмен мнениями с коллегами из ряда стран, включая Германию, Турцию, Австрию, Люксембург, Украину, Нидерланды и Андорру.