Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են Երևանի քաղաքապետարանի քաղաքաշինական ծրագրերը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Երևանի քաղաքապետարանի քաղաքաշինական մի շարք ծրագրեր:
Մասնավորապես, ներկայացվել է Նորագյուղ թաղամասում քաղաքաշինական ծրագրի հայեցակարգը: Ինչպես նշել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, այդ տարածքն ունի զարգացման զգալի ներուժ և համալիր քաղաքաշինական ծրագրի արդյունքում կստեղծվեն պայմաններ՝ թաղամասի հետագա զարգացման համար՝ արդյունավետ ենթակառուցվածքներ, ճանապարհներ, կամուրջներ և այլն: Ծրագիրն ընդգրկում է 350 հա հողատարածք:
Քննարկման ընթացքում ներկայացվել են հայեցակարգով սահմանված առաջնահերթությունները, նպատակները, հստակեցվել են ծրագրի իրականացման համար անհրաժեշտ հետագա քայլերը:
Խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ է կատարվել այլ ծրագրերի ևս՝ Կասկադի, Օղակաձև զբոսայգու և այլն:
Վարչապետը կարևորել է նման ներդրումային ծրագրերի իրականացումը և ընդգծել դրանց իրականացմանն ուղղված աշխատանքների համակարգման անհրաժեշտությունը:

Под председательством премьер-министра обсужден ряд градостроительных проектов мэрии Еревана
Поддержи А1+!Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого был обсужден ряд градостроительных проектов мэрии Еревана.
В частности, была представлена концепция градостроительного проекта квартала Норагюх. Как отметил мэр Еревана Тигран Авинян, этот квартал имеет значительный потенциал развития и в результате комплексного градостроительного проекта будут созданы условия для дальнейшего развития квартала: эффективная инфраструктура, дороги, мосты и т.д. Проект охватывает 350 га земли.
В ходе обсуждения были представлены приоритеты и цели концепции, уточнены следующие шаги, необходимые для реализации проекта.
В ходе совещания были затронуты также другие проекты: “Каскад”, “Кольцевой бульвар” и др.
Премьер-министр подчеркнул важность реализации подобных инвестиционных программ и подчеркнул необходимость координации работ, направленных на их реализацию.