Երբ ուժի մեջ կմտնի Վրաստան մուտք գործող արտասահմանցիների համար կյանքի և առողջության պարտադիր ապահովագրության պահանջի մասին որոշումը
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են․
Վրաստան մուտք գործող արտասահմանցիների համար կյանքի և առողջության պարտադիր ապահովագրության պահանջի ներդրման վերաբերյալ ստացված հարցումների կապակցությամբ տեղեկացնում ենք, որ Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը հարցի առնչությամբ լրացուցիչ պարզաբանում է ստացել Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունից առ այն, որ «Վրաստան մուտք գործող զբոսաշրջիկների առողջության և դժբախտ պատահարներից պարտադիր ապահովագրության կարգի և պայմանների հաստատման մասին» համապատասխան որոշման ընդունման և ուժի մեջ մտնելու համար ժամկետ է սահմանվել 2026թ. հունվարի 1-ը։

Когда вступит в силу решение об обязательном страховании жизни и здоровья иностранцев, въезжающих в Грузию?
Поддержи А1+!Порядок обязательного медицинского страхования и страхования от несчастных случаев для туристов, въезжающих в Грузию, вступит в силу 1 января 2026 года.
“В связи с поступившими запросами относительно введения обязательного страхования жизни и здоровья иностранцев, въезжающих в Грузию, сообщаем, что посольство Республики Армения в Грузии получило дополнительные разъяснения министерства иностранных дел Грузии по вопросу «Обязательное медицинское страхование и страхование от несчастных случаев для туристов, въезжающих в Грузию» дата принятия и вступления в силу соответствующего решения назначена на 1 января 2026 года”, - говорится в сообщении посольства.