Ռուսաստանը Երևանից կպարզի ՀԱՊԿ-ում մասնակցությունը սառեցնելու մասին հայտարարությունների իմաստը. Պեսկով
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը վերահաստատել է՝ Հայաստանը պաշտոնական ծանուցումներ չի ուղարկել ՀԱՊԿ-ին՝ անդամակցության սառեցման վերաբերյալ։
«Զվեզդա» հեռուստակայանի թղթակցի հետ զրույցում Պեսկովը, մասնավորապես, ասել է․
«Հայկական կողմն այս առնչությամբ պաշտոնական գործողություններ չի ձեռնարկել։ Մենք նկատի ունենք կապ հաստատել մեր գործընկերների հետ և պարզաբանել այդ հայտարարությունների իմաստը։ Շատ կարևոր է հասկանալ մանրամասները։ Եվ մենք հույս ունենք, որ մեր հայ ընկերները մեզ ամեն ինչ կբացատրեն»,- ասել է Պեսկովը՝ «Զվեզդա» հեռուստաալիքին։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը France 24 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել էր, որ Հայաստանը սառեցրել է իր մասնակցությունը ՀԱՊԿ-ին։

Россия прояснит у Еревана смысл заявлений о заморозке участия в ОДКБ: Песков
Поддержи А1+!После слов премьер-министра Никола Пашиняна о замораживании членства Армении в Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Россия ждет разъяснений от армянской стороны.
Об этом в беседе с ведущим телеканала «Звезда» заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
По словам представителя Кремля, они не получали официальных заявлений от армянской стороны.
«Здесь очень важно понять детали, и поэтому будем надеяться, что наши армянские друзья разъяснят нам все. Мы имеем в виду вступить в контакт с нашими коллегами и прояснить значение этих заявлений», - сказал Песков.
В интервью France 24 премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что Армения практически заморозила свое участие в работе ОДКБ, в частности, отметив, что ОДКБ не выполнила обязательств в области безопасности перед Арменией.