Ստորագրվել է պաշտպանական ոլորտում Հայաստանի և Ղազախստանի միջև համագործակցության պլանը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունվարի 23-ին` Ղազախստանի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում, Ղազախստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ պատվո պահակախմբի և զինվորական նվագախմբի մասնակցությամբ:
Արարողությունից հետո մեկնարկել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և Ղազախստանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Ռուսլան Ժակսիլիկովի հանդիպումը՝ ընդլայնված կազմով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ղազախական պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող, անվտանգային և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։
Երկուստեք արձանագրվել է համագործակցության զարգացման մեծ ներուժը,
պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համագործակցության հետագա զարգացման վերաբերյալ։
Հանդիպման ավարտին պաշտպանության նախարարները ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության և Ղազախստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների միջև պաշտպանական ոլորտում 2024 թվականի համագործակցության պլանը, որը ներառում է մի շարք միջոցառումներ Հայաստանում և Ղազախստանում։

Подписан План сотрудничества между министерствами обороны Армении и Казахстана (видео)
Поддержи А1+!В министерстве обороны Республики Казахстан 23 января с участием почетного караула и военного оркестра состоялась торжественная церемония встречи находящегося в Казахстане с официальным визитом министра обороны Республики Армения Сурена Папикяна.
После церемонии состоялась встреча министра обороны Армении Сурена Папикяна и министра обороны Казахстана, генерал-полковника Руслана Жаксылыкова в расширенном составе.
В ходе встречи обсуждены вопросы армяно-казахского оборонного сотрудничества и безопасности, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.
Стороны подчеркнули большой потенциал для развития сотрудничества, достигнута договоренность о дальнейшем развитии сотрудничества.
В завершении встречи министры обороны двух стран подписали План сотрудничества между министерствами обороны Республики Армения и Республики Казахстан в оборонной сфере на 2024 год, предусматривающий проведение ряда мероприятий в Армении и Казахстане.