415353133_899696101521808_4444381144969612035_n
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է Հայաստանի 2023 թ․ լավագույն ֆուտբոլիստի քվեարկության արդյունքները։
ՀՖՖ-ից տեղեկացնում են, որ հավաքելով 81 միավոր՝ 2023 թ․ լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել իտալական «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը։
Երկրորդ հորիզոնականը 48 միավորով զբաղեցրել է Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը։
21 միավորով երրորդ հորիզոնականը զբաղեցրել է Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Ալ Ֆաթեհի» կիսապաշտպան Լուկաս Սելարայանը:
Քվեարկության արդյունքներին ամբողջությամբ կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն արձագանքել է Հայաստանի 2023 թ. լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչվելու փաստին։

415353133_899696101521808_4444381144969612035_n
Итоги голосования сообщила ФФА. Набрав 81 очко, полузащитник итальянского «Интера» Генрих Мхитарян был признан лучшим футболистом 2023 года.
Эдуард Сперцян, полузащитник сборной Армении и российского «Краснодара», с 48 очками занял вторую позицию.
Лукас Селарайян, полузащитник сборной Армении и саудовского клуба «Аль-Фатех», с 21 очком занял третье место.
В голосовании, о котором ранее объявила Федерация футбола Армении, приняли участие клубы-участники чемпионата высшей группы Армении и спортивные журналисты.
По итогам голосования в номинации «Лучший футболист года» футболист, занявший первое место, получает приз «Золотой мяч» и 4 миллиона драмов. Футболисту, занявшему второе место, вручается «Серебряный мяч» и 3 миллиона драмов. Занявшему третье место  - «Бронзовый мяч» и 2 миллиона драмов.