Փաշինյան-Ալիև ոչ պաշտոնական շփումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության օրակարգին վերաբերող հարցեր
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Սանկտ Պետերբուրգում քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության օրակարգին վերաբերող հարցեր։
Այս մասին տեղեկացրեց ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը` պատասխանելով  «Արմենպրես»-ի հարցին։
-Տիկին Բաղդասարյան, ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթաժողովի ընթացքում ՀՀ վարչապետ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի միջեւ քննարկումներ տեղի ունեցե՞լ են։
-ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթաժողովի ընթացքում տեղի են ունեցել ոչ պաշտոնական շփումներ Հայաստանի վարչապետի եւ Ադրբեջանի նախագահի միջեւ։ Քննարվել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության օրակարգին վերաբերող հարցեր։ Քննարկումները եղել են երկկողմ ձեւաչափով։

В ходе неформальных контактов Пашиняна и Алиева были обсуждены вопросы, связанные с армяно-азербайджанской мирной повесткой дня
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев обсудили в Санкт-Петербурге вопросы, связанные с армяно-азербайджанской мирной повесткой.
Об этом сообщила пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян в ответ на вопрос Арменпресс.
- Госпожа Багдасарян, состоялись ли обсуждения между премьер-министром Армении Пашиняном и президентом Азербайджана Алиевым в ходе неофициального саммита СНГ?
- В ходе неофициального саммита СНГ состоялись неофициальные контакты между премьер-министром Армении и президентом Азербайджана. Были обсуждены вопросы, связанные с повесткой мира между Арменией и Азербайджаном. Обсуждения прошли в двустороннем формате.