ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին կմասնակցի Հայաստանի փոխարտգործնախարարը. ՀՀ-ի արձագանքը՝ Մոսկվայի առաջարկին
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն արձագանքել է Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինի հնչեցրած առաջարկին՝ Անկախ Պետությունների Համագործակցության (ԱՊՀ) գագաթնաժողովի շրջանակներում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպում անցկացնելու վերաբերյալ:
ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանն ասել է. «ՀՀ ԱԳՆ-ն դեռևս այս տարվա հոկտեմբերի 4-ին է գրավոր տեղեկացրել ԱՊՀ գործադիր կոմիտեին, որ հոկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում նախատեսվող ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին կմասնակցի ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը»:
Հիշեցնենք՝   ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինն ասել էր, որ հոկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում կարող է կայանալ ՌԴ-ի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը։
Ռուսաստանի փոխարտգործնախարարը նշել էր, որ Բաքուն իր համաձայնությունը տվել է, և հիմա կողմերը սպասում են պաշտոնական Երևանի պատասխանին:

В заседании глав МИД СНГ примет участие замглавы МИД Армении: реакция РА на предложение Москвы
В МИД Армении отреагировали на предложение заместителя министра иностранных дел России Михаила Галузина провести встречу министров иностранных дел Армении, Азербайджана и России в рамках саммита Содружества Независимых Государств (СНГ).
Пресс-секретарь МИД Ани Бадалян отметила: “4 октября текущего года МИД Армении письменно проинформировал исполком СНГ о том, что в запланированном на 12 октября в Бишкеке заседании Совета министров иностранных дел СНГ примет участие заместитель министра иностранных дел Армении”.
Ранее замглавы МИД РФ Михаил Галузин заявил, что Москва рассматривает возможность проведения встречи министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана в рамках саммита СНГ в Бишкеке 12 октября текущего года. По словам Галузина, азербайджанская сторона уже дала принципиальное согласие.