Բլինքենը և Միշելը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղությանն աջակցելու հնարավորությունները. պետքարտուղարություն
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ:
«Պետքարտուղար Բլինքենը և նախագահ Միշելը վերահաստատել են ԱՄՆ-ի և Եվրամիության աջակցությունն Ուկրաինայի ինքնիշխանությանը, անկախությանը և տարածքային ամբողջականությանը։ Քննարկվել են նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կայուն խաղաղությանն աջակցելու հնարավորությունները»,- նշված է ԱՄՆ պետքարտուղարության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Блинкен и Мишель обсудили возможности установления стабильного и продолжительного мирa между Арменией и Азербайджаном: Госдеп
Состоялся телефонный разговор госсекретаря США Энтони Блинкена и президента Европейского Совета Шарля Мишеля, в ходе которого они обсудили возможности оказания содействия установлению стабильного и продолжительного мира между Арменией и Азербайджаном.
Сообщение об этом распространил Государственный департамент США.
1-4 мая в Вашингтоне состоялись переговоры министров иностранных дел Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова. В первом и последнем заседании переговоров участвовал и госсекретарь США Энтони Блинкен. После переговоров в Вашингтоне ЕС объявил, что 14 мая в Брюсселе состоится трехсторонняя встреча лидеров Армении и Азербайджана и председателя Европейского совета Шарля Мишеля.