Կոնդի վերակառուցման ժամանակին մշակած նախագիծը գործնական փուլ կթևակոխի
«Երևաննախագիծ» ընկերության և Լիոնի քաղաքապետարանի՝ Կոնդի վերակառուցման ժամանակին մշակած նախագիծը գործնական փուլ կթևակոխի: Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեին ուղեկցել է Կոնդ, տեղում ծանոթացրել պատմամշակութային խոշոր արժեք ներկայացնող թաղամասի խնդիրներին ու խոսել զարգացման հեռանկարներից:
Կողմերը նկատել են, որ երկու քաղաքների միջև ձևավորված ջերմ և բարեկամական հարաբերություններն ամուր հիմք են՝ քաղաքաշինական կարևոր այս նախագծին կյանք տալու համար: Առաջիկայում հայ և ֆրանսիացի մասնագետները կանցնեն գործի՝ քննարկումներին ներգրավելով նաև կոնդեցիներին:
Նախաձեռնության նպատակն է, պահանելով պատմական թաղամասի ինքնատիպ կոլորիտը, համատեղել քաղաքային միջավայրի նորն ու ավանդականը:

Разработанный в своё время проект реконструкции Конда вступит в практическую стадию
Проект реконструкции ереванского квартала Конд, разработанный компанией «Ереванпроект» и мэрией Лиона, вступит в практическую стадию. Вице-мэр Еревана Тигран Авинян и мэр Лиона Грегори Дусе посетили Конд, ознакомились с проблемами квартала, имеющего большую историческую и культурную ценность.
Стороны отметили, что сложившиеся между двумя городами теплые и дружественные отношения являются прочной основой для воплощения в жизнь этого важного градостроительного проекта.
В ближайшее время к работе приступят армянские и французские специалисты, привлекая к обсуждениям также жителей квартала.
Цель инициативы – соединить новое и традиционное городской среды, сохранив первоначальный колорит исторического квартала.