ՄՊՀ նախագահը մեկնել է Փարիզ մասնակցելու ՏՀԶԿ  մրցակցության հարցերով համաշխարհային համաժողովին
Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը Ֆրանսիայի մրցակցային մարմնի ղեկավար Բենուա Կյուրեի հրավերով աշխատանքային այցով մեկնել Է Փարիզ։ Այցի շրջանակում տեղի կունենա երկու երկրների մրցակցային մարմինների ղեկավարների երկկողմ հանդիպումը, որի ընթացքում կքննարկվեն համագործակցության զարգացմանն ուղղված երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։
Հանձնաժողովի նախագահը կմասնակցի նաև դեկտեմբերի 1-ից 2-ը Փարիզում կայանալիք Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության մրցակցության հարցերով 21-րդ համաշխարհային համաժողովին։
Համաժողովն անցկացվում է «Մրցակցության քաղաքականության նպատակները» խորագրի ներքո, որին մասնակցելու են ՏՀԶԿ (OECD) անդամ և մի շարք այլ երկրների մրցակցային մարմինների ղեկավարներ:

Председатель ГКЗЭК Армении выехал в Париж для участия во Всемирной конференции ОЭСР
Поддержи А1+!Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении Гегам Геворгян по приглашению главы французского органа по конкуренции, Бенуа Кюре, выехал в Париж с рабочим визитом. Как сообщили в ГКЗЭК, в рамках визита состоится двусторонняя встреча глав ведомств по конкуренции двух стран, в ходе которой будут обсуждены вопросы, представляющие взаимный интерес, направленные на развитие сотрудничества.
Председатель комиссии также примет участие в 21-й Всемирной конференции Организации экономического сотрудничества и развития, которая пройдет в Париже 1-2 декабря.
Конференция проводится под названием «Цели конкурентной политики». В ней примут участие руководители органов по вопросам экономической конкуренции стран-членов ОЭСР, также и других стран.