thumbnail_1F16E08A-56DD-4C17-BBAB-7C5DBD5CC55C
Նոյեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղարը Հնդկաստանում հանդիպել է Հնդկաստանի վարչապետ Ներենդրա Մոդիի Ազգային անվտանգության խորհրդական Աջիթ Դովալի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր  նաև Հնդկաստանի արտաքին հետախուզության ծառայության պետ Սամանտ Կումար Գոելը:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են հայ-հնդկական երկկողմ բարձրաստիճան փոխայցելությունների կարևորությունը և ողջունել երկկողմ զարգացող համագործակցությունն անվտանգության ոլորտում:
Կողմերը պայմանավորվել են նպաստել անվտանգության ոլորտում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների արագ իրականացմանը:

thumbnail_1F16E08A-56DD-4C17-BBAB-7C5DBD5CC55C
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 18 ноября в Индии встретился с советником премьер-министра Индии по национальной безопасности Аджитом Довалом. На встрече также присутствовал глава Службы внешней разведки Индии Самант Кумар Гоэл.
Собеседники с удовлетворением подчеркнули важность двусторонних армяно-индийских взаимных визитов на высоком уровне и приветствовали развивающееся двустороннее сотрудничество в сфере безопасности.
Стороны договорились способствовать скорейшей реализации достигнутых в сфере безопасности договоренностей.