Այսքանից հետո Ալեն Սիմոնյանը հայտարարելո՞ւ է, որ ՌԴ-ն կատարել է իր պարտավորությունները․ Մ․Նահապետյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ադրբեջանն ունի կոնֆլիկտի կարգավորումը թույլ չտալու քաղաքականություն, բայց, երբ դու հետևողականորեն կարգավորման ես տանում, նման դեպքեր են լինում։ Եվ սա 5-րդն է 2021թ․ հունվարից հետո»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության գործադիր մարմնի անդամ Միքայել Նահապետյանը՝ անդրադառնալով այսօր Հայաստանի սահմաններին Ադրբեջանի հարձակմանը։
Մ․Նահապետյանը նաև ասում է, որ Հայաստանն այսօր սպառազինություն չի ստանում, Ռուսաստանը Հայաստանին զենք չի վաճառում և թույլ չի տալիս, որ ԱՄՆ-ից գնի։ Նա անգամ համոզված է, որ ՌԴ-ն Գյումրում գտնվող 102-րդ ռազմաբազայից տարել է իր զենքը։
Ինչ վերաբերում է այդ հարձակմանը ՌԴ արձագանքին, ասում է՝ Հայաստանը թեև դիմել է ռազմավարական գործընկերոջը, բայց նա չի կատարելու իր պարտականությունները։ «ՌԴ-ն չի կատարելու իր պարտականությունները, Ալեն Սիմոնյանն ի՞նչ է անելու, հայտարարելու է, որ 100 տոկոսով կատարե՞լ է, և մենք բավարարված ենք այն դեպքում, երբ մեր փողով գնված ՀՕՊ համակարգերը չէին տալիս պատերազմի ամենավճռական պահին»,- հավելեց նա։

После всего этого Ален Симонян заявит, что РФ выполнила свои обязательства? М. Наапетян (видео)
«У Азербайджана есть политика недопущения урегулирования конфликта, но когда ты последовательно ведёшь к урегулированию, бывают подобные случаи. И это уже 5-й после января 2021г.», - сказал в беседе с «А1+» член исполнительного органа партии «Решение гражданина» Микаэл Наапетян, коснувшись сегодняшнего нападения Азербайджана на границы Армении.
М. Наапетян также говорит, что Армения сегодня не получает вооружения, Россия не продаёт Армении оружие и не разрешает покупать у США. Он даже уверен, что РФ унесла своё оружие из 102-й военной базы в Гюмри.
Касательно реакции РФ на это нападение говорит: хоть Армения и обратилась к стратегическому партнёру, но он не выполнит своих обязательств. «РФ не выполнит своих обязательств, что будет делать Ален Симонян? Объявит, что на 100% выполнена, и мы удовлетворены в случае, когда купленные на наши деньги системы ПВО не давали в самый решающий момент войны», - добавил он.