Արցախում կրթության հարցն են քննարկել
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության գիտությունների ազգային ակադեմիայի պատվիրակությանը՝ նախագահ Աշոտ Սաղյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Քննարկվել են Արցախում կրթության և գիտության զարգացմանն առնչվող հարցեր: Նախագահը գոհունակություն է հայտնել Արցախի գիտական կենտրոնի հետ Հայաստանի բարձրագույն գիտական հաստատության ինստիտուտների արդյունավետ համագործակցության կապակցությամբ՝ ընդգծելով գիտակրթական առաջընթացի առանցքային դերը Արցախի Հանրապետության զարգացման և հզորացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Անահիտ Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

В Арцахе обсудили вопрос образования
Поддержи А1+!Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял делегацию Национальной академии наук Республики Армения во главе с президентом Ашотом Сагяном.
Были обсуждены вопросы, касающиеся развития образования и науки в Арцахе.
Президент выразил удовлетворение эффективным сотрудничеством институтов высшего научного учреждения Армении с Научным центром Арцаха, подчеркнув ключевую роль научно-образовательного прогресса в развитии и укреплении Республики Арцах.
Во встрече приняли участие министр образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Анаит Акопян и другие должностные лица.