Մոսկվայում խորհրդակցություններ են տեղի ունեցել Հայաստանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարությունների միջև
Հուլիսի 19-ին Մոսկվայում տեղի են ունեցել երկկողմ խորհրդակցություններ՝ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանի և Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Իգոր Մորգուլովի նախագահությամբ։
Բանակցությունների ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի երկրների հետ հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի, եվրասիական տարածքում բազմակողմ փոխգործակցության զարգացման հեռանկարների, ՇՀԿ-ի հետ համագործակցության, ինչպես նաև «Հյուսիս-Հարավ» միջազգային տրանսպորտային միջանցքին առնչվող հարցերի վերաբերյալ: Ընդգծվել է ասիական ուղղությամբ մոտեցումների համադրման կարևորությունը։
Մնացական Սաֆարյանը և Իգոր Մորգուլովը կարևորել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ խորհրդակցությունների անցկացման պրակտիկայի շարունակաթյունը։

Под председательством заместителя министра иностранных дел Республики Армения Мнацакана Сафаряна и заместителя министра иностранных дел Российской Федерации Игоря Моргулова 19 июля в Москве состоялись двусторонние консультации.
В ходе переговоров стороны обменялись мнениями по широкому спектру вопросов взаимоотношений со странами Азиатско-тихоокеанского региона, перспектив развития многостороннего взаимодействия на пространстве Евразии, сотрудничества с ШОС, а также по ряду аспектов функционирования международного транспортного коридора «Север–Юг». Была подчеркнута важность «сверки часов» на азиатском направлении.
Мнацаканян Сафарян и Игорь Моргулов отметили важность продолжения практики консультаций по представляющим взаимный интерес вопросам.