Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ղրղզական Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Մարատ Իմանկուլովի հետ
Հունիսի 17-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ղրղզական Հանրապետության ԱԽ քարտուղար Մարատ Իմանկուլովի հետ, ով Երևանում է ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Ողջունելով հյուրին ԱԽ քարտուղարը նշել է, որ սա Հայաստանի Հանրապետության և Ղրղզական Հանրապետության Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների երբևէ կայացած առաջին պաշտոնական երկկողմ հանդիպումն է։ Ա. Գրիգորյանը նաև հավելել է, որ սա ևս մեկ վառ ապացույց է երկկողմ փոխշահավետ համագործակցային հարաբերությունները զարգացնելու համար, ինչը ներառում է ոչ միայն բազմակողմ, այլ նաև երկկողմ ձևաչափերով համագործակցությունը:
Ղրղզստանի ԱԽ քարտուղարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԽ քարտուղարից ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստի ընթացքում ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ հայ-ղրղզական հարաբերությունները գրանցում են կայուն զարգացման միտում՝ մասնավորապես, ԱՊՀ-ի և Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում։
Հանդիպման ավարտին Մարատ Իմանկուլովը պաշտոնական այցով հրավիրել է Արմեն Գրիգոյանին Ղրղզական Հանրապետություն։

Армен Григорян встретился с секретарем Совета безопасности Кыргызской Республики Маратом Иманкуловым
17 июня секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян встретился с секретарем Совета безопасности КР Маратом Иманкуловым, который прибыл в  Ереван с целью  принять участие в очередном заседании Комитета секретарей Совета безопасности.
Приветствуя гостя, секретарь Совета безопасности РА отметил, что это первая официальная двусторонняя встреча секретарей советов безопасности Республики Армения и Кыргызской Республики. Армен Григорян добавил, что это очередное яркое доказательство  развития взаимовыгодного сотрудничества, которое включает в себя не только многостороннее, но и двустороннее сотрудничество.
Согласно источнику, секретарь Совета безопасности Кыргызстана, в свою очередь, поблагодарил секретаря Совета безопасности РА за теплый прием, оказанный в ходе очередного заседания Комитета Совета безопасности ОДКБ и подчеркнул, что в армяно-кыргызских отношениях прослеживается тенденция устойчивого развития, в частности, в рамках СНГ и ЕАЭС.
Отмечается, что в завершение встречи Марат Иманкулов пригласил Армена Григоряна посетить Кыргызскую Республику с официальным визитом.