Երևանի և Թեհրանի միջև կստորագրվի գործակցության մասին համաձայնագիր
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին:
Ողջունելով հյուրին` քաղաքապետը բարձր է գնահատել Երևանի քաղաքապետարանի և ԻԻՀ դեսպանատան միջև ձևավորված գործակցությունը, նշելով, որ երկուստեք հարաբերությունները գործնական փուլ տեղափոխելու համար առկա է մեծ հնարավորություն: Մասնավորապես, Հրաչյա Սարգսյանը կարևորել է գործակցության հաստատումը երթևեկության կառավարման, աղբի վերամշակման, կանաչապատման ու մշակույթի ոլորտներում:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Աբբաս Բադախշան Զոհուրին իր հերթին նկատել է, որ կողմերը լիարժեքորեն չեն օգտագործում գործակցության ամբողջ այն ներուժը, որն օգտակար կլիներ թե՛ Հայաստանի, թե՛ Իրանի համար:
Կողմերն անդրադարձել են Երևանի և Թեհրանի միջև նախանշվող գործակցության համաձայնագրի ստորագրմանը՝ ընդգծելով, որ այն հնարավորություն կտա համատեղ ծրագրեր իրականացնել հստակ բնագավառներում:
Առաջիկայում կձևավորվեն աշխատանքային խմբեր, որոնք փոխայցերի միջոցով կնախապատրաստեն փաստաթղթի ստորագրումը:

Ереван и Тегеран подпишут соглашение о сотрудничестве
Поддержи А1+!Мэр Еревана Грачья Саркисян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Аббаса Бадахшана Зоури.
Приветствуя гостя, мэр высоко оценил налаженное между посольством Исламской Республики Иран и мэрией Еревана сотрудничество, отметив, что есть прекрасная возможность перевести двусторонние отношения в практическую плоскость. В частности, Грачья Саркисян подчеркнул важность налаживания сотрудничества в сферах организации дорожного движения, переработки мусора, озеленения и культуры.
Поблагодарив за теплый прием, Аббас Бадахшан Зохури, в свою очередь, отметил, что стороны не в полной мере используют весь потенциал сотрудничества, который был бы полезен как Армении, так и Ирану.
Стороны коснулись подписания соглашения о сотрудничестве между Ереваном и Тегераном, подчеркнув, что оно позволит осуществлять совместные программы в конкретных сферах.