Եղանակն առաջիկա օրերին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևանում այսօր երեկոյան ժամերին, հունիսի 11-15-ի գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 18-20մ/վ արագությամբ:
Հանրապետության տարածքում այսօր կեսօրից հետո առանձին շրջաններում, հունիսի 11-15-ի գիշերը և կեսօրից հետո շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Առանձին հատվածներում սպասվում է նաև կարկուտ:
Քամին՝ արևմտյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 10-12-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 2-3 աստիճանով:
Արցախում այսօր սպասվում է անձրև և ամպրոպ, վաղը՝ առանց տեղումների եղանակ՝ հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը։

Поддержи А1+!В некоторых районах республики во второй половине дня 10 июня, по ночам с 11 на 15 июня и во второй половине дня в большинстве районов ожидаются кратковременные дожди и грозы. В некоторых районах возможен град.
Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что во время грозы ожидается усиление ветра до 18-23 м/с. Днем с 10 по 12 июня температура воздуха постепенно понизится на 2-3 градуса.
С 11 по 15 июня, по ночам и в вечерние часы ожидаются кратковременные дожди с грозами, во время грозы усиление ветра до 18-20 м/с.