UCOM-ը տեխնիկական աջակցություն է տրամադրել Շենգավիթ վարչական շրջանին
«Յուքոմ» ընկերությունը Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի աշխատակազմին տեխնիկական աջակցություն է տրամադրել, ինչի շնորհիվ 20 հասցեում տեղադրված մշտադիտարկման տեսախցիկներով վարչական շրջանի համապատասխան ստորաբաժանումն ավելի արագ կֆիքսի շրջակա միջավայրի պահպանությանն առնչվող հարցերը: Սա իր հերթին թույլ կտա ավելի արագ արձագանքել խնդիրներին՝ կանխելով հնարավոր խախտումները։
«Այսօր դժվար է պատկերացնել որևէ ոլորտ, որտեղ հեռահաղորդակցության ենթակառուցվածքները հիմք չհանդիսանան նորարարական լուծումների և աշխատանքի որակում նոր նշաձողեր սահմանելու համար։ Օպերատորների գործուն աջակցությամբ կարող ենք պլանավորել ու նախագծել խելացի քաղաքներ՝ ներառելով մասնագետների բազմաթիվ ոլորտներից», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
«Ուրախ ենք, որ «Յուքոմ» ընկերությունը պատրաստակամություն հայտնեց հանդես գալու որպես մեր նախաձեռնության տեխնիկական աջակից։ Լիահույս ենք, որ այս համագործակցության արդյունքում մեր վարչական շրջանի մի շարք արդիական խնդիրներ ավելի առարկայական լուծում կստանան», - նշել է Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար Ռազմիկ Մկրտչյանը։
Հավելենք, որ ընթացիկ տարում Շենգավիթ վարչական շրջանի աշխատակազմում նախատեսում են ավելացնել առկա տեսախցիկների թիվը:

UCOM предоставила техническую поддержку административному району Шенгавит
Компания Ucom оказала техническую помощь сотрудникам административного района Шенгавит города Ереван, благодаря чему соответствующий отдел административного района сможет быстрее выявлять задачи по охране окружающей среды с помощью камер наблюдения, установленных по 20 адресам. Это, в свою очередь, позволит быстрее реагировать, предотвращая возможные нарушения.
«На сегодняшний день сложно представить сферу, в которой телекоммуникационная инфраструктура не является базой для инновационных решений, задающих новые ориентиры в качестве работы. При активной поддержке операторов мы можем планировать и проектировать умные города с привлечением профессионалов из многих областей», - сказал генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
«Мы рады, что Ucom выразила готовность выступить в роли технического партнера нашей инициативы. Мы полны надежд, что в результате этого сотрудничества ряд актуальных проблем нашего административного округа получит более существенное решение», - отметил глава административного района Шенгавит Размик Мкртчян.
Добавим, что в этом году администрация района Шенгавит планирует увеличить количество действующих камер.