Արցախում կովիդի 23 նոր դեպք է գրանցվել
Դեկտեմբերի 16-ին կատարվել է 547 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 23 նոր դեպք է գրանցվել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 94 վարակակիր: Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 51-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 29590 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4624-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе зарегистрировано 23 случая ковида
16 декабря в Республике Арцах проведено 547 тестов, подтверждено 23 новых случая заражения COVID-19.
Минздрав Республики Арцах сообщает, что в настоящее время стационарное лечение от коронавирусной болезни проходят 94 инфицированных. Врачи состояние 14 пациентов оценивают как крайне тяжелое, 51 - как тяжелое. Среди них есть и молодые люди. Больные с легкими формами амбулаторное лечение получают в домашних условиях.
В 2021 году для лабораторного выявления коронавируса в Арцахе обследовано 29 590 граждан, из которых у 4 624 оказался положительный результат.