Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ղազախստանի նախագահին` երկրի անկախության 30-ամյակի առթիվ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին` երկրի անկախության 30-ամյակի առթիվ:
Նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Անկախության տարիների ընթացքում Ղազախստանը զգալի առաջընթաց է գրանցել քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական ոլորտներում՝ ապահովելով քաղաքացիների բարեկեցության աճը։
Երևանի և Նուր-Սուլթանի միջև համագործակցությունը հետագա ընդլայնման մեծ ներուժ ունի։ Հայաստանը բարձր է գնահատում Ձեր նշանակալի ներդրումը մեր երկրների միջև համագործակցության զարգացման գործում։
Համոզված եմ, որ հայ-ղազախական միջպետական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ մեր երկրների ժողովուրդների փոխադարձ աջակցության և բարեկամության երկարամյա ավանդույթներին համահունչ»:

Армен Саркисян поздравил президента Казахстана по случаю 30-летия независимости страны
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян по случаю 30-летия независимости Республики Казахстан направил президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву поздравительное послание.
«За годы независимости Казахстан добился значительного прогресса в политической и социально-экономической сферах, обеспечив рост благосостояния граждан.
Сотрудничество между Ереваном и Нур-Султаном имеет большой потенциал для дальнейшего расширения. Армения высоко ценит Ваш значительный вклад в развитие сотрудничества между нашими странами.
Уверен, что армяно-казахские межгосударственные отношения продолжат развиваться в соответствии с многолетними традициями взаимной поддержки и дружбы народов наших стран».